fbpx

Peeling kawitacyjny – jakie daje efekty i czy warto go robić?

Peeling kawitacyjny to zabieg, który można wykonać w prosty sposób w domu, z użyciem niedrogiego, ale bardzo skutecznego narzędzia. Poniżej lekarz medycyny estetycznej i dyplomowana kosmetyczka Siedlce podpowiadają, na co uważać, aby zrobić to bezpiecznie oraz jak działać, aby kawitacja w domu przynosiła jak najlepsze rezultaty.

Peeling kawitacyjny – jak działa?

Jakie korzyści przynosi peeling kawitacyjny? Wykonujemy go nie tylko po to, aby przeprowadzić oczyszczanie twarzy Siedlce. Tak naprawdę przynosi on zdecydowanie więcej korzyści naszej skórze. Warunkiem jest jednak korzystanie z dobrej jakości urządzeń, prawidłowe przeprowadzanie procedury i – co chyba najważniejsze – regularność działania!

Peeling kawitacyjny – po co go robimy?

Jak działa peeling kawitacyjny? Jaka jest zasada działania urządzenia do kawitacji?

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego, wykorzystując działanie ultradźwięków, wytwarza miniaturowe pęcherzyki powietrza, które rozbijając się o skórę, powodują kontrolowane  (i pożądane) mikrouszkodzenia naskórka. Efektem jest rozbicie warstwy rogowej naskórka, który następnie odrywa sie od skóry, odświeżając naszą cerę. Warunkiem działania urządzenia jest stosowanie go na mokrą skórę twarzy. Powierzchnia naszej twarzy nie może być jedynie zwilżona. Powinna być wręcz ociekająca wodą w miejscu, w którym zadziałamy peelingiem. Aby uzyskać taki efekt, można przykładać mocno nasączony woda wacik do twarzy, a następnie pocierać tak przygotowaną skórę urządzeniem do kawitacji.

peeling kawitacyjny

Czy peeling kawitacyjny jest bezpieczny?

Peeling kawitacyjny może być wykonywany przez cały rok, nie ma szczególnych przeciwwskazań jeśli chodzi o późniejszą ochronę twarzy przed promieniami słonecznymi, czy przed działaniem wiatru lub mrozu bezpośrednio po zabiegu. Warto zostać w „dzień po“ w domu, jednak nie jest to tak istotne, jest w przypadku zabiegu na twarz z kwasami (szczególnie zabiegu głęboko złuszczającego z kwasami TCA na twarz Siedlce). Zabieg jest na tyle łagodny, że może być przeprowadzany również wśród osób o bardzo wrażliwej cerze, skłonnej do zaczerwienień i powstawania przebarwień, naczynkowej i skłonnej do rozwijania sie trądziku różowatego. Co więcej, nie ma przeciwwskazań, aby peeling kawitacyjny przeprowadzać, gdy zmagamy się z atopowym zapaleniem skóry. Peeling kawitacyjny jest bezbolesny.
Peeling kawitacyjny, jak każdy zabieg, który pozbawia nas pewnej warstwy komórek naskórka (nawet jeśli są to niepotrzebne i martwe twory naszej skóry), może osłabiać funkcje ochronne skóry. Dlatego przed wyjściem z domu po przeprowadzeniu zabiegu należy zastosować krem ochronny z filtrem antysłonecznym.

Peeling kawitacyjny – dla kogo najlepszy?

Może go przeprowadzać w zasadzie każdy – każdemu dobrze posłuży, niezależnie od indywidualnych problemów skórnych. Jest to dobra metoda na odświeżanie skóry. Jednak osoby, które powinny zwrócić na niego uwagę w pierwszej kolejności to z pewnością właściciele cery trądzikowej, mieszanej lub tłustej, a także ci, którzy walczą z głębokimi i widocznymi zaskórnikami na twarzy, czy też osoby, które mają małe przebarwienia na twarzy (sprawdź również zabieg Bloomea, skuteczny na przebarwienia na twarzy). Zdecydowanie też jest to dobra pielęgnacja dla osób  z przesuszoną skórą twarzy. Kawitacja doda naszej skórze blasku i zwiększy jej uelastycznienie. Pozwoli na lepsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparatach, które możemy zafundować naszej twarzy tuż po kawitacji.

Peeling kawitacyjny dla cery trądzikowej

Właściciele cer skłonnych do powstawania trądziku zauważają, że z czasem, wraz z ponawianiem zabiegu kawitacyjnego, wypryski pojawiają się rzadziej. Warunkiem jest jednak regularne stosowanie peelingu kawitacyjnego oraz dokładne dezynfekowanie narzędzia kawitacji. Co do zasady, kawitacja hamuje proces namnażania się bakterii na powierzchni skóry. Być może kawitacja nie jest zabiegiem stricte antytrądzikowym (skuteczne zabiegi na trądzik w Siedlcach znajdziecie tutaj), to jednak jest to narzędzie, które warto stosować walcząc z tą uporczywą dolegliwością.

Peeling kawitacyjny jako zabieg odmładzający?

Mimo że peeling kawitacyjny to nie zabieg odmładzający Siedlce sensu stricte, to z  czasem, gdy korzystamy z niego regularnie, zauważymy skutki poprawy gospodarki wodnej w organizmie i spostrzeżemy, że zmniejsza się widoczność porów. Kawitacja działa jak mikromasaż, który odżywia, dotlenia i relaksuje naszą skórę, co może przyczyniać się do zachowywania jej młodszego wyglądu na dłużej. Nie jest to na pewno zabieg, którego efekty odmładzające można uznawać za porównywalne z wampirzym liftingiem Siedlce, czy z aplikacją kwasu hialuronowego na twarz (szczególnie metodą mezoterapii igłowej, czy Dermapen Siedlce), jednak warto zwrócić uwagę na peeling kawitacyjny jako na tę metodę zachowywania dobrej kondycji skóry, którą możemy stosować samodzielnie, przy niskich nakładach finansowych i czasowych (nie trzeba chodzić do salonu urody, aby zrobić dobrą kawitację).