fbpx
Twarz

Twarz

Ciało

Ciało

Włosy

Włosy

Medycyna Estetyczna

Medycyna
Estetyczna

Mezoterapia igłowa - zabieg wykonywany przez lekarza

Na twarz, skórę głowy (na porost włosów) i pozostałe części ciała (wyszczuplenie, walka z cellulitem)

Mezoterapia igłowa nazywana również iniekcyjną, na przestrzeni ostatnich kilku lat stała się jednym z bardziej rozchwytywanych zabiegów odmładzających wykonywanych w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej.

Nie mogło jej zatem zabraknąć w ofercie naszej kliniki .

Zabieg mezoterapii polega na dostarczaniu w głębokie warstwy skóry preparatów zawierających kwas hialuronowy oraz substancje odżywcze, czyli wszystkich tych składników, których potrzebuje nasza skóra, aby wyglądać młodo, zdrowo i promiennie.

mezoterapia twarzy, skóry głowy siedlce

 

 

 

Jak wygląda i na czym polega mezoterapia?

Istota tej metody polega na zastosowaniu cienkiej igły, za pomocą której preparaty są wprowadzane do skóry właściwej.

Składniki aktywne docierają w odpowiednim stężeniu bezpośrednio do wszystkich tych miejsc, które potrzebują wzmocnienia, przez co mogą zadziałać w optymalny sposób.

 

Mezoterapia – zalety:

Wśród zalet mezoterapii warto wymienić także jej uniwersalność i wszechstronność.

Nadaje się do każdego typu cery.

Różnorodność składników zawartych w mieszankach sprawia, że można uporać się z kilkoma problemami jednocześnie.

Jest to zabieg niechirurgiczny, dający długotrwałe rezultaty.

Nakłucia po igle są mało widoczne i bardzo szybko się goją.

Cena zabiegu

Cena zabiegu

od 500 zł

Czas zabiegu

Czas zabiegu

15-45 min

Znieczulenie

Znieczulenie

tak

Liczba zabiegów

Liczba zabiegów

4-6

Odstępy

Odstępy

2-4 tyg

Zabiegi mezoterapii igłowej wykorzystują dwa odmienne mechanizmy działania.

Pierwszy sprowadza się do korzystnego działania substancji wprowadzanych poprzez nakłucia pod skórę.

Drugi zakłada efekt ogniskowego gojenia się skóry. Powstały uraz, czyli wspomniane mikronakłucia wywołują reakcję w postaci pobudzenia komórek naskórka oraz skóry właściwej do samodzielnej regeneracji.

W rezultacie dochodzi do poprawy mikrokrążenia w obrębie tkanki podskórnej oraz wzrostu metabolizmu komórek tłuszczowych.

Innymi słowy mezoterapia igłowa dotlenia oraz odżywia głęboko położone komórki. Poprawie ulega gęstość skóry, spłycone zostają głębokie bruzdy, zaś drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Pokonanie bariery naskórkowej na drodze iniekcji pozwala na osiągnięcie szybkich efektów odmłodzenia skóry. To właśnie przyczyna sukcesu mezoterapii igłowej. Jest wiele procedur rewitalizacyjnych, ale zastosowana w nich technika sprawia, że substancje o dobroczynnym działaniu nie są w stanie gruntownie spenetrować głębszych warstw skóry, a przez to ich działanie nierzadko jest dosyć powierzchowne i krótkotrwałe.

Mezoterapia – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Mezoterapia igłowa stosowana jest do odbudowy, regeneracji, liftingu, odżywienia oraz nawilżenia dojrzałej skóry.

Zaleca się również korzystanie z niej profilaktycznie, po to aby cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem możliwie jak najdłużej. Można ją także stosować w sytuacji przejściowego pogorszenia stanu skóry, aby przywrócić jej dawny blask.

Zabieg cechuje się dużą skutecznością w odmładzaniu. Wykonywany jest on równie często na skórze dekoltu oraz rąk. Znane jest również zastosowanie w przypadku potrzeby wyeliminowania objawów związanych z toczącymi się w organizmie chorobami metabolicznymi, które wpływają bezpośrednio na stan tkanki łącznej. Dodatkowo, wstrzykiwany kolagen, przy zastosowaniu odpowiednich protokołów zabiegowych, może pomóc w walce z rozstępami, bliznami oraz niedoskonałościami skóry oraz odżywianiu cebulek włosów.

 

Wśród przeciwwskazań do zabiegu mezoterapii igłowej można wymienić:

  • ciążę i karmienie piersią
  • cukrzycę
  • choroby nowotworowe
  • stany zapalne skóry;
  • epilepsję;
  • choroby autoimmunologiczne.

Podczas zabiegu wykorzystywane są gotowe mieszanki, których skład został tak skomponowany, aby możliwe było odpowiednie dobranie ich do rodzaju skóry oraz problemów, które ona posiada.

Na przykład kwas askorbinowy prowadzi do zwiększenia syntezy kolagenu, wzmacnia ścianki naczynek krwionośnych, działa przeciwstarzeniowo. Ten składnik aktywny zawarty jest w preparatach stosowanych podczas zabiegu mezoterapii igłowej dla cery dojrzałej oraz naczyniowej.

 

Jak wygląda twarz po mezoterapii mikroigłowej i w jakiej kondycji jest skóra?

Otóż, maksymalnie do kilku dni na twarzy może utrzymywać się zaczerwienienie po mezoterapii mikroigłowej i niewielkie, słabo widoczne ślady nakłuć. Skóra w tym czasie jest bardzo wrażliwa i nieco opuchnięta. Zwykle odczuwalne jest też lekkie mrowienie, co może kojarzyć się z oznakami delikatnego oparzenia słonecznego. Tego typu objawów na twarzy po mezoterapii nie należy się obawiać, wprost przeciwnie – są one normalne, a wręcz pożądane, ponieważ dowodzą, że rozpoczął się proces regeneracji. Warto natomiast zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry po mezoterapii mikroigłowej.

Jak zadbać o twarz po mezoterapii?

Utrzymujące się jeszcze przez kilka dni zaczerwienienie po mezoterapii mikroigłowej jest naturalne. Niemniej, bardzo istotne jest to, jak w tym czasie zadbamy o skórę. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem niezwykle skutecznym, jednak chcąc cieszyć się możliwie najlepszymi efektami, nie możemy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Po mezoterapii mikroigłowej, tj. w dzień zabiegu, przed snem należy zmyć z twarzy resztki preparatu nałożonego w gabinecie na twarz (szyję, dekolt lub inne partie ciała poddawane zabiegowi). Następnie skórę należy odkazić środkiem odkażającym i posmarować kremem o właściwościach nawilżająco-antybakteryjnych (zwykle otrzymujemy go w gabinecie). Kolejnego dnia rano i wieczorem postępujemy tak samo – twarz myjemy delikatnym żelem, dezynfekujemy i nakładamy specjalistyczny krem. Do tego, co najmniej 24 godziny po zabiegu nie nakładamy makijażu, unikamy skrajnych temperatur i nawadniamy organizm.

Odpowiedni krem po mezoterapii mikroigłowej – podstawa pielęgnacji

Po dwóch dniach, kiedy zaczerwienie po mezoterapii mikroigłowej jest już znacznie mniejsze należy odstawić środek odkażający i specjalistyczny krem nawilżająco-antybakteryjny.

Warto natomiast zainwestować w wysokiej jakości, silnie nawilżający krem. Po mezoterapii mikroigłowej twarz najlepiej jeszcze przez kilka dni, a nawet i tygodni smarować jednym z polecanych przez dermatologów i kosmetologów dermokosmetykiem zakupionym w aptece i koniecznie – kremem z SPF. Wówczas efekty mezoterapii igłowej będą najlepsze!

Mezoterapia to bardzo skuteczny zabieg, opóźniający procesy starzenia się skóry, poprzez podanie aktywnych substancji do warstw głębokich skóry. Polega na wykonaniu mikronakłuć, przez które składniki wnikają w skórę, poprawiając krążenie i metabolizm komórkowy. W zależności od użytych substancji efekty mezoterapii mogą się nieco różnić – opóźniać starzenie, poprawić nawilżenie skóry, redukować tkankę tłuszczową. Aby w pełni skorzystać z dobrodziejstw mezoterapii, o skórę po zabiegu należy odpowiednio zadbać.

Mezoterapia po 25. roku życia

Skóra osoby młodej wymaga jedynie odświeżenia i drobnych zabiegów naprawczych. Wystarczający będzie więc jednorazowy zabieg mezoterapii na jeden rok w okresie przed 25. rokiem życia. Zalecane jest tutaj wybieranie mezoterapii śródnaskórkowej IED.

Mezoterapia dla osoby w wieku do 35 roku życia – jak często wykonywać zabieg?

Osoby znajdujące się przed 35. rokiem życia powinny zwiększyć nieco częstotliwość wykonywania mezoterapii. Poza dotychczasowym jednorazowym nakłuwaniem rocznie, warto dodać śródskórną powierzchowną IDS. Wtedy jedna iniekcja dotyczy obszaru śródnaskórkowego, druga natomiast strefy śródskórnej. W okolicach 30. roku życia poleca się dodać ostrzykiwanie kwasem hialuronowym.

Mezoterapia w średnim wieku – od 35. do 45. roku życia

Osoby po 35. roku życia wymagają już wzmożonej ochrony i rewitalizacji skóry. Poleca się robić dwie serie po 3 do 4 zabiegów w ciągu jednego roku. W tym przedziale wiekowym należy sięgnąć po mezoterapię śródskórną, powierzchniową oraz głęboką.

Mezoterapia dla skóry dojrzałej po 45. roku życia

Przekraczając 45. rok życia warto rozważyć mezoterapię łączoną z zabiegami ujędrniającymi oraz z miejscowym podaniem BoNT na zmarszczki oporne. Najczęściej też przydatne będą zabiegi wspomagające przemieszczanie depozytów tłuszczu oraz zabiegi wspomagające krążenie. W tym okresie życia należy kontynuować powtarzanie mezoterapii dwa razy w roku, jednak ze zwiększoną ilością zabiegów w serii: po 4 do 6 jednorazowo.

Mezoterapia po 55. roku życia

Przy mezoterapii po 55. roku życia zaleca się stosowanie 3 strzykawek. Koktajle powinny być podawane śródnaskórkowo, głęboko śródskórnie, IED, IDS i IDP.

 

Mezoterapia – cennik:

okolica:cena:4 zabiegi
okolica oczuod 600 zł od 1600 zł
twarz750-1400 zł 2600-4000 zł
twarz+szyja900-1500 zł 3600-4600 zł
twarz+szyja+dekolt1100-1700 zł 4000-5000zł
grzbiety rąk 500-800 zł 1800-2700 zł
owłosiona skóra głowy 600 zł 2200 zł
cellulit , rozstępy, blizny 600-900 zł 2100-3000 zł