fbpx

Najlepsze zabiegi na zmarszczki na szyi

Jak starzeje się szyja, a jak twarz?

Szyja starzeje się nieco inaczej niż twarz. O ile problem starzejącej się twarzy ociera się o problem wolumetrii, o tyle szyja to głównie problem wiotczejącej skóry. Dlatego zabiegi na szyję skupione są wokół przywracaniu napięcia i jędrności tego obszaru. Twarz natomiast to problem zanikającej tkanki podskórnej, wiotczejących mięśni oraz przebudowujących się kości. Z wiekiem zmieniają się proporcje twarzy. Z drugiej strony, twarz można wygimnastykować. W jej obrębie znajdują się mięśnie, które, z jednej strony mogą powodować zmarszczki mimiczne, z drugiej mogą być naszymi sprzymierzeńcami w walce o poprawę wyglądu. Utrzymywanie struktur twarzy w równowadze jest także możliwe poprzez wykonywanie masaży (sprawdź: masaż poprawiający owal twarzy w Siedlcach). Te oddziaływania, w odniesieniu do szyi, są skuteczne w niewielkim tylko stopniu. 

Skóra na szyi wymaga specjalnej pielęgnacji. Ma mniej tkanki podskórnej niż skóra na twarzy, jest cienka, uboga w podściółkę tłuszczową, ma niewiele gruczołów łojowych. Jest w niej też znacznie mniej kolagenu i elastyny. To powoduje, że z wiekiem wiotczeje, przesusza się, pojawiają się na niej zmarszczki. Warto zadbać o nią z taką samą dbałością, z jaką zajmujemy się naszą twarzą, aby nie dopuścić do nieestetycznego i dodającego nam lat kontrastu między dekoltem a twarzą. Poniżej podpowiadamy, które zabiegi medycyny estetycznej są najlepsze na szyję.

Gdybyśmy mieli określić w skrócie, co dolega naszej szyi, byłyby to przede wszystkim:

 • Zmarszczki (szczególnie poziome, doprowadzające do powstawania zjawiska zwanego naszyjnikiem Wenus)
 • Wiotczenie (skóra staje się cienka i czasami na stałe zaczerwieniona)
 • Problem indyczej skóry (gdy staje się obwisła po bokach)
 • Przebarwienia (posłoneczne i spowodowane używaniem perfum)
 • Redukcja tkanki tłuszczowej pod skórą, doprowadzająca do problemów wtórnych
wiotka szyja jakie zabiegi

Eximia titanium HR 77 – modelowanie tkanki i redukcja tkanki tłuszczowej o sile zbliżonej do liposukcji

Kolejny zabieg kondycjonujący skórę, o działaniu zbliżonym do liposukcji, to procedura przeprowadzana za pomocą urządzenia Eximia Titanium HR 77. Zabieg łączy w sobie kilka właściwości, które rewelacyjnie oddziałują na skórę szyi (polecany jest do przeprowadzania w zasadzie na każdej partii ciała potrzebującej ujędrnienia, odżywienia, odchudzenia lub wzmocnienia):

 • Dotlenienie
 • Redukcja tkanki tłuszczowej
 • Ujędrnienie i modelowanie
 • Odmłodzenie

Ten zabieg na szyję jest przeprowadzany w naszej klinice w pakiecie z oddziaływaniem na twarz i podbródek (termolifting). 

Zabieg liftingujący na szyję – Fresh Lift

Kolejny polecany zabieg, który zadziała na skórę szyi jak lifting, to Fresh Lift. Polega na podaniu podskórnie, za pomocą iniekcji, kwasu hialuronowego (który skutecznie nawilża, napina skórę oraz wygładza zmarszczki) oraz preparatu używanego do mezoterapii, zawierającego białka budulcowe dla skóry i kompleks witamin. Po Fresh Lift skóra jest wyraźnie napięta i nawilżona. Efekt głębokiej regeneracji widać od razu, dlatego jest to jeden z bardziej lubianych zabiegów anti-aging na szyję.

Bloomea – poprawienie owalu twarzy i ujędrnienie szyi

Przeszukując oferty gabinetów medycyny estetycznej warto również zwrócić uwagę na zabieg Bloomea, znany jako bardzo dobry na pracę nad owalem twarzy, dotleniający, nawilżający i odżywiający skórę. Poza widocznym efektem naprężenia skóry, regularne stosowanie zabiegu Bloomea spowoduje również zmniejszenie widoczności przebarwień na skórze. Zabieg jest polecany osobom, które zauważają pierwsze oznaki starzenia na skórze, wyraźne przesuszenie lub utratę jędrności, której nie pomaga żaden krem drogeryjny. Bloomea dotlenia i nawilża, liftinguje, a także odbudowuje skórę.

Mezoterapia na szyję

Jednym z lepszych zabiegów anti-aging na szyję jest mezoterapia, wykonywana przy użyciu dobrej jakości preparatów. Skuteczna jest zarówno mezoterapia mikrogiłowa (Dermapen),  jak i tradycyjna, przeprowadzana za pomocą strzykawek. Aby dostrzec realny wpływ mezoterapii na kondycję szyi, należy wykonywać ją regularnie. Zalecane jest rozpoczęcie stosowania zabiegów w okolicy 30.-35. roku życia. Co wchodzi w skład preparatu aplikowanego w szyję metodą mezoterapii? Jest to przede wszystkim substancja czynna, a także mieszanka witamin i składników odżywczych. Doskonale sprawdza się także kwas hialuronowy Siedlce jako dodatek do ożywczego koktajlu (ma działanie silnie nawilżające). Zamiennie, metoda mezoterapii warto podać PRP (sprawdź: wampirzy lifting Siedlce). 

mezoterapia na szyję i dekolt efekty

Co daje mezoterapia szyi?

 • Odmładzanie i ujędrnianie skóry oparte na prowokacji fibroblastów do zwiększonej aktywności
 • Rozrost włókien kolagenowych odpowiedzialnych za napięcie i elastyczność skóry
 • Usprawnienie procesów regeneracyjnych skóry

Mezoterapia na szyję: efekty

 • Rozrost objętości skóry
 • Intensywne nawilżenie
 • Poprawienie napięcia skóry
 • Spłycenie zmarszczek

Jak zwalczyć przebarwienia na szyi?

Spośród innych czynników powodujących pogorszenie się wyglądu skóry, istotne jest również działanie promieniowania słonecznego. Skóra szyi wystawiona jest na Słońce w takim samym stopniu, co twarz, jednak rzadziej poddaje się ją ochronie filtrami. Zapominamy o dekolcie również nawilżając twarz w trakcie upalnych dni. To powoduje, że w okolicach piątej dekady życia jest to drastycznie uwidocznione: skóra robi się gąbczasta, wychodzą liczne zmarszczki, staje się zmatowiała, a zaczerwienienie, jakie się na niej pojawia, nigdy nie znika.

Zabiegi złuszczające na przebarwienia na szyi

Skutecznie zadziała laser ablacyjny. Zabieg zadziała odświeżająco na skórę szyi i zregeneruje ją, spowoduje widoczne przywrócenie napięcia. W ofercie naszej kliniki znajdziecie skuteczny zabieg na szyję o działaniu zbliżonym w skutkach do działania lasera ablacyjnego, w trakcie którego oddziałujemy na skórę poprzez Dermapen 4.0, łącząc terapię z zastosowaniem silnie złuszczającego skórę kwasu TCA. Jest to jedna z najskuteczniej działających metod na usuwanie skutków fotostarzenia skóry, likwidowania przebarwień, spłycania blizn i efektów hiperpigmentacji.  Przed podaniem kwasu, lekarz wprowadza podskórnie metodą mikronakłuwania frakcyjnego indywidualnie dobrany preparat. Następnie, skóra poddawana jest działaniu kwasu aktywnie złuszczającego naskórek, a na końcu na twarz nakłada się kojącą maskę. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, mogą też pojawić się na niej strupki. W tym czasie nie należy stosować silnego oczyszczania twarzy Siedlce.

Peelingi chemiczne na dekolt i szyję na przebarwienia

Problem przebarwień na szyi warto również zwalczać stosując peelingi chemiczne. Działają one zdecydowanie bardziej płytko na skórę niż wspomniany wyżej Dermapen połączony z kwasami TCA, jednak należy je rozważyć, gdy skóra na naszej szyi potrzebuje odświeżenia, wyrównania kolorytu i gdy chcemy dodać jej blasku. Peelingi oczyszczą skórę, poprawiając jej napięcie, skutecznie ją nawilżą i dotlenią. W naszej ofercie znajdziecie:

Szyja smartfonowa – co to jest? 

Pamiętajmy również, że poza zabiegami medycyny estetycznej na szyję, niebagatelny wpływ na jej wygląd mogą mieć ćwiczenia, które jej zafundujemy. Coraz bardziej powszechnie omawiany jest na przykład problem szyi smartfonowej, czy, inaczej mówiąc, sms-owej. Ta nietuzinkowa nazwa określa zjawisko tworzenia się poziomych zmarszczek na szyi wskutek nawykowego przyjmowania nieprawidłowej postawy, jaką wymusza na nas korzystanie ze smartfonów. Pierwszym krokiem zaradczym jest tutaj oczywiście unikanie nieprawidłowej pozycji, wyprostowanie szyi i prostowanie pleców. Smartfon należy podnosić wyżej, aby unikać patrzenia wciąż w dół. Dodatkowo, należy regularnie dbać o wykonywanie ćwiczeń fizycznych uruchamiających mięśnie szyjne.

szyja smatrfonowa

Ćwiczenia na szyję

1. W pozycji siedzącej, wyprostuj plecy, opuść ręce luzem i przyciągnij brodę do klatki piersiowej, patrząc w podłogę. Następnie, naciskaj głową brodę tak, aby poczuć lekkie opór. Ćwiczenie należy powtórzyć ok. 10 razy

2. Siedząc, przyciągnij podbródek do szyi, wzrok kieruj w dół i wytrzymaj tak ok. 5 sekund. Następnie, przechyl głowę do tyłu, popatrz w górę i wytrzymaj tak kolejne 5 sekund. Ćwiczenie powtórz ok. 5 razy.

3. Przyłóż prawą rękę do tułowia, przyciągnij głowę do prawego barku tak, aby ucho znajdowało się tuż nad ramieniem. Nie unoś ramion. Wytrzymaj w tej pozycji ok. 5 sekund, a następnie powtórz ćwiczenia dla drugiej strony 0

4. Siedząc prosto, skręć mocno głową w prawo tak, aby podbródek znajdował się na jednej linii z ramieniem. Wytrzymaj tak 5 sekund, a następnie powtórz ćwiczenie dla drugiej strony ciała