fbpx
Twarz

Twarz

Glow Effect Peel - delikatne oczyszczanie twarzy o natychmiastowym efekcie odświeżającym

Często traktowany jako zabieg bankietowy. Natychmiastowe odświeżenie poszarzałej, matowej i suchej skóry twarzy, szyi i dekoltu, przeznaczony również jako bezpieczne oczyszczanie cery wrażliwej, naczynkowej i skłonnej do zaczerwienienia.

Glow Effect Peel to propozycja dla osób, których cera potrzebuje odświeżenia, ale również napięcia i soft-liftingu.

 

Składniki zawarte w peelingu nie tylko przywrócą naturalny blask skórze, ale także dadzą długotrwały efekt jej odświeżenia. Formuła jest odpowiednia także dla skór wrażliwych i może powodować jedynie delikatne złuszczanie.

Bezpieczne oczyszczanie skóry wrażliwej, ze skłonnościami do zaczerwienienia – co powinieneś wiedzieć?

Właściciele cery naczynkowej, z problemem rumienia lub trądziku różowatego oraz ci, którzy przez cale życie zmagają się z nadmiernym czerwienieniem wiedzą, że pielęgnacja tego typu skóry nie jest łatwa. Jednak, jeśli zachowamy cierpliwość i podejmiemy odpowiednie kroki w pielęgnacji domowej, wsparte fachowymi zabiegami oczyszczającymi dla cery wrażliwej, z pewnością uda nam się zwalczyć wiele z problemów, które dają przykre odczucia zarówno w kwestii estetycznej (nikt nie lubi czerwonych wykwitów na skórze), jak i tych związanych z nadwrażliwością na bodźce. Cera wrażliwa daje bowiem odczucie ciągnięcia, piecze, często swędzi, rzadko można ją opalać, a w zimie wykazuje wysoką reaktywność na wiatr i chłód. Jak zatem rozpocząć wyciszanie tych efektów?

Udaj się do dermatologa w celu wykluczenia rumienia, trądziku różowatego i innych chorób

Po pierwsze, należy oczywiście udać się na konsultacje do dermatologa, aby prawidłowo zidentyfikować, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Może to być jedynie cera wrażliwa z pękającymi naczynkami – przypadłość określana jako „cecha indywidualna”, ale może to być też rumień lub inna choroba, która wymaga używania sterydów i innych specyficznych preparatów, jak również zaciągnięcia leczenia farmakologicznego. Więcej o tym, dlaczego skóra nadmiernie się czerwieni, przeczytacie tutaj.

Rozpoznaj różnicę między cerą suchą a cerą wrażliwą

Należy również odróżnić cerę suchą od cery wrażliwej. Cera wrażliwa może mieć skłonność do przesuszania się pod wpływem szkodliwych dla niej czynników, jednak z zasady nie jest to ten typ skóry, który wymaga intensywnego nawadniania, tak jak klasyczna „cera sucha”. Cera wrażliwa może być też jednocześnie tłusta. Najczęstszym typem jednak jest cera wrażliwa z pękającymi naczynkami.

Regularnie usuwaj zanieczyszczenia, które blokują wchłanianie przez skórę substancji aktywnych z kremów

Po drugie, konieczne jest wdrożenie odpowiednich nawyków w codziennej pielęgnacji. Pyły, kurz, zapychające pory sebum zwiększają wrażliwość skóry i częściowo blokują działanie kremów wyciszających, bo składniki aktywne zawarte w takich preparatach nie mogą przedostać się do skóry właściwej (pokonanie bariery naskórka jest zawsze prostsze, gdy zastosujemy mezoterapię – ceny mezoterapii wykonywanej w naszej klinice w Siedlcach znajdziecie tutaj).

Uważaj na peelingi domowej roboty, które dobierasz do cery wrażliwej, naczynkowej

Dobierając kosmetyki do oczyszczania cery wrażliwej, należy unikajmy tych, które zawierają składniki drażniące. A drażniące dla cery wrażliwej może okazać się wszystko. Dlatego, w naszej łazience powinny znaleźć się dermokosmetyki: zarówno emulsje i żele, jak i peelingi. Peeling oczyszczający nie jest zakazany dla cery wrażliwej. Wykluczone jest jednak stosowanie peelingów mechanicznych, gruboziarnistych, podczas których dochodzi do ścierania warstwy rogowej ostrymi krawędziami drobinek zawartych w kosmetyku (często jest to np. szkodliwa dla cery naczynkowej sól morska). Należy również uważać na peelingi enzymatyczne przeznaczone do cery wrażliwej. Tak naprawdę wiele z nich może powodować uszkodzenia i tak już wątłą barierę ochronną tego typu skóry.

Kosmetyki do oczyszczania cery wrażliwej

Peelingi, żele, emulsje do oczyszczania twarzy dla osób z cerą nadwrażliwą powinny być hipoalergiczne, muszą mieć działanie łagodzące, a ich pH powinno być neutralne. Należy unikać stosowania środków z konserwantami, alkoholem, barwnikami i z substancjami zapachowymi. Koniecznie też zadbajmy o to, aby woda, która płynie w naszych kranach była odkamieniona. Najlepiej jest używać wody przegotowanej lub, w miarę możliwości, zastępować mycie wodą przecieraniem twarzy wacikiem nasączonym płynem micelarnym przeznaczonym do oczyszczania skóry wrażliwej. Pamiętajmy przy tym, że cera wrażliwa nie lubi zbyt częstych zmian kosmetyków. Myjąc twarz, unikajmy mocnego pocierania twarzy wacikiem. Poza myciem, należy zachowywać higienę środków myjących, akcesoriów do makijażu i do domowych zabiegów pielęgnacyjnych, tj. szczoteczka soniczna do twarzy itp.

Sprawdź, jakich zabiegów kosmetycznych nie należy wykonywać przy cerze wrażliwej

Problemem wielu właścicieli cery naczynkowej, ze skłonnością do zaczerwienia lub też chorobowej (z łojotokowym zapaleniem skóry, atopowym zapaleniem skóry, z rumieniem lub trądzikiem różowatym) jest istotne ryzyko, jakiemu poddają się, gdy trafiają do przypadkowych salonów urody, gdzie kosmetyczka wykonuje odmładzające, pielęgnujące lub oczyszczające zabiegi na twarz bez odpowiedniego różnicowania pomiędzy typami cery. Zabiegi na twarz z kwasem glikolowym lub niektóre zabiegi odmładzające, przebiegające z przerwaniem naskórka czasami nie są wskazane. Również zastosowanie delikatnego kwasu azelainowego, laktobionowego lub mlekowego może powodować, że skóra zostanie poparzona, gdy osoba wykonująca zabieg nie dobierze odpowiedniego stężenia roztworu rozprowadzanego na twarzy. Często również nieodpowiednia aplikacja może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia skóry w gabinecie kosmetycznym. Efektem są przebarwienia na skórze, trwałe zaczerwienienia, czy nawet blizny. Również popularna mikrodermabrazja najczęściej nie jest wskazana, gdy skóra dotknięta jest problemem łuszczycy, trądziku różowatego lub rumienia. W klinice EST Clinic zabiegi na twarz i ciało przeprowadzane są zawsze po analizie typu skóry i jej specyficznych problemów. Praca kontrolowana jest przez lekarzy medycyny, którzy tworzą procedury stosowania preparatów i narzędzi.

Zadbaj o skórę wrażliwą po oczyszczaniu

Poza zadbaniem o to, aby zabieg oczyszczający do cery wrażliwej był wykonany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym/medycyny estetycznej, konieczne też samodzielnie ochrońmy skórę po zabiegu. Liczy się niewystawianie jej na palące słońce przez kilka tygodni po głębokim oczyszczaniu, nieprzegrzewanie i ochrona przed mroźnymi podmuchami wiatru. Bardzo istotne jest oczywiście to, jakiego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne stosujemy po oczyszczaniu twarzy z cerą wrażliwą. Nie warto stosować głębokiego oczyszczania z agresywnymi zabiegami anti-aging lub zabiegami z kwasami. Na początku, należy skupić się na odżywianiu, regeneracji i nawilżaniu tego typu cery. Moment bezpośrednio po oczyszczaniu cery wrażliwej jest też dobry na zastosowanie zabiegu specjalnie dedykowanego cerze naczynkowej/wrażliwej: Red Stop, w trakcie którego pacjent otrzymuje kompleks preparatów wyciszających zaczerwienienia/obniżających reaktywność skóry.