fbpx
Twarz

Twarz

Ciało

Ciało

Peelingi chemiczne/kwasowe - pielęgnacja i oczyszczanie twarzy dopasowane do potrzeb

Głęboka rewitalizacja i oczyszczanie skóry twarzy za pomocą peelingów chemicznych oraz kwasowych.

 

Dyplomowana kosmetyczka (kosmetolog) zaproponuje Państwu ten rodzaj peelingu, który będzie precyzyjnie dopasowany do indywidualnych uwarunkowań i potrzeb skóry tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Następnie, przeprowadzi peeling przy użyciu najlepszych na rynku narzędzi, z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa. Wynikiem naszej pracy są pozytywne opinie powracających do nas pacjentów oraz bogate portfolio fenomenalnie przeprowadzonych zabiegów oczyszczania twarzy.

dobra kosmetyczka siedlce

Zapraszamy pacjentki i pacjentów z cerą dojrzałą, potrzebującą nie tylko oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń, ale także efektu napięcia i ujędrnienia, jak również osoby z problemem nadmiernego wydzielania sebum, w przypadku których liczy się głębsze zadziałanie na zaskórniki, jak również osoby o cerze wrażliwej i naczynkowej, w przypadku których należy zadziałać nawilżająco, a samo oczyszczanie twarzy powinno być delikatne. Posiadamy w ofercie rownież tzw. peelingi bankietowe, dające natychmiastowy efekt rozświetlenia twarzy.

Jak działa oczyszczanie twarzy peelingiem?

Peeling polega na złuszczeniu powierzchownych komórek naskórka i skóry właściwej.

W zależności od głębokości działania wyróżniamy peelingi: powierzchowne, średnie, głębokie.

Dzięki zastosowaniu peelingu, zmieniona warstwa rogowa skóry zostaje złuszczona, a w jej miejscu odbudowuje się nowa, bardziej uwodniona i elastyczna.

Peelingi nie tylko zapewniają dogłębne oczyszczanie twarzy, ale też pobudzają skórę do wytwarzania kolagenu.

Złuszczanie warstw skóry przy pomocy substancji chemicznych określa się peelingiem chemicznym.

Wskazania do przeprowadzenia peelingu:

 • redukcja zmarszczek powierzchniowych
 •  przywrócenie elastyczności i jędrności skóry
 • unormowanie wydzielania sebum
 • eliminacja blizn potrądzikowych i przebarwień

 

 

Peeling chemiczny – przeciwwskazania:

 • zakażenia wirusowe i bakteryjne
 • atopowe i łojotokowe zapalenie skóry
 • choroby autoimmunologiczne
 • dermatoza ze stanem zapalnym
 • obecność brodawek i znamion w miejscu zabiegowym
 • stosowanie retinoidów lub fototerapii
 • ciąża i okres laktacji
Cena zabiegu

Cena zabiegu

250 zł

Czas zabiegu

Czas zabiegu

45 min

Znieczulenie

Znieczulenie

nie

Liczba zabiegów

Liczba zabiegów

4-6

Odstępy

Odstępy

min. 1 tydz.

Zalecenia:

 • po każdym zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce, chroniąc skórę preparatami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym
 • tydzień przed peelingiem nie należy stosować preparatów/zabiegów drażniących skórę np. depilacja laserowa i tradycyjna, elektroliza, dermabrazja, retinoidów
 • mężczyźni nie powinni golić się na godzinę przed peelingiem

Czym różni się peeling chemiczny z użyciem kwasów od manualnego oczyszczania twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy polega na ręcznym wyciskaniu zanieczyszczeń z porów i nadmiaru sebum z ujścia gruczołów łojowych, po uprzednim przygotowaniu cery specjalnymi preparatami otwierającymi pory i rozpulchniającymi skórę. W ten sposób kosmetyczka usuwa wągry. Ale nie jest to sposób pozwalający w pełni usunąć całej niepotrzebnej nam zrogowaciałej warstwy pokrywającej skórę, przebijającej nawet przez makijaż. Dawniej, gdy urządzenia do peelingu kawitacyjnego, dermabrazji, czy zabiegi kwasowe na twarz nie były jeszcze tak upowszechnione jak dziś, manualne oczyszczanie twarzy było podstawowym zabiegiem wykonywanym przez kosmetyczki. Dziś istnieją specjalne kwasy i mieszanki kwasowe, podawane bezpiecznie, które pozwalają nie tylko dokładnie oczyścić cerę, ale też znacznie ją odświeżyć, spłycić drobne zmarszczki, poprawić napięcie skóry, delikatnie spłycać blizny i przebarwienia, a także przy okazji znacznie poprawić stan cery trądzikowej. Nowoczesne procedury oczyszczania twarzy są ponadto uzupełniane o zabiegi wspierające, nieułatwiające dogłębną podaż substancji pielęgnujących, wyciszających i odżywiających naszą skórę, jak i o zabiegi stymulujące skórę do wzmożenia procesów samoodnowy. Warto wspomnieć chociażby o zabiegach takich jak Dermapen, czy terapii skóry Xantohumolem.

Wiele z nas nadal jednak decyduje się na manualne oczyszczanie twarzy ze względu na widoczne, ciemne wągry, z nadzieją upatrując szybkiego rozwiązania sytuacji. Tak naprawdę jednak metoda ta jest obciążająca dla skóry, a powodzenie jej wykonania zależy od umiejętności konkretnej kosmetyczki. Potrzebne jest duże wyczucie, aby wiedzieć, jak zadziałać na skórę manualnie, aby nie sprowadzić na nią jeszcze większych problemów.

Kiedy najlepiej iść na oczyszczanie twarzy?

Zawsze wtedy, gdy zauważymy, że nasza cera zrobiła się szorstka, pojawiły się na niej grudki, nierówności, zaskórniki oraz krostki. Skóra, które nie jest oczyszczana regularnie, szybciej się starzeje, mniej efektywnie przyjmuje substancje aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnujących, wysusza się, lub, w przypadku cer z tendencją do przetłuszczania się: jeszcze bardziej się przetłuszcza.

OCZYSZCZANIE TWARZY W ESTCLINIC W SIEDLCACH – CENNIK:

1 zabieg4 zabiegi6 zabiegów
250 zł850 zł1000 zł