fbpx
Twarz

Twarz

Medycyna Estetyczna

Medycyna
Estetyczna

Nucleofill - odmładzający zabieg na twarz

Nucleofill to preparat do głębokiej odnowy skóry. Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach: liftingu, antyoksydacji, nawilżenia. Zabieg wykonywany przez lekarza.

odmładzający zabieg na twarz Siedlce medycyna estetyczna

 

 

Odmładzający zabieg na twarz z użyciem preparatu Nucleofill jest pomocny w niwelowaniu:

 

– wiotkości skóry

– drobnych zmarszczek, w tym tzw. kurzych łapek

– cieni pod oczami

– obniżonego  łuku brwiowego

– leczenie przed i po zabiegach (lifting, blefaroplastyka)

– leczenie pozabiegowe (resurfacing laserem)

 

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje preparatu Nucleofill: Medium i Strong.

Polinukleotydy to budulcowe białka naturalnie występujące w skórze, których z biegiem czasu mamy coraz mniej. Jest to związane z procesem starzenia się, który można odwrócić podając preparat zawierający polinukleotydy w serii zastrzyków podskórnych na twarz.

Cena zabiegu

Cena zabiegu

950-1000 zł

Czas zabiegu

Czas zabiegu

30-45 min

Znieczulenie

Znieczulenie

opcjonalne

Liczba zabiegów

Liczba zabiegów

2-4

Odstępy

Odstępy

2-4 tyg

Odmładzający zabieg na twarz przy użyciu Nucleofillu – efekty:

Nucleofill jako zabieg liftingujący skórę

Zabieg powoduje stymulację skóry do wzmożonego wytwarzania elastyny i kolagenu typu I. To prowadzi do zagęszczenia skóry i wyraźnego jej uniesienia, tak pożądanego w wymiarze estetycznym

Nucleofill jako zabieg antyoksydacyjny

Antyoksydacja/eliminowanie wolnych rodników sprzyja odmładzaniu skóry. Wolne rodniki uwalniają się w skórze wskutek oddychania zanieczyszczonym powietrzem, nadmiernego opalania się, działania długotrwałego stresu, a także wskutek palenia papierosów i picia alkoholu, czy podejmowania nadmiernego wysiłku fizycznego.

Nucleofill jako zabieg intensywnie nawilżający skórę

Polinukleotydy mają potencjał przestrzennego łączenia wody, przez co włączane w tkanki, zwiększają głębokie nawilżenie skóry, powiększają ilość fibroblastów (elementów odpowiedzialnych za budowanie wielu składników skóry). Tym samym zwiększa się jędrność, elastyczność i napięcie skóry.

Jak wygląda nakłuwanie twarzy z użyciem preparatu Nucleofill?

Zabieg przeprowadza się poprzez nakłuwanie twarzy igłą. Lekarz medycyny estetycznej wybiera w tym celu specjalne punkty na twarzy, nakłuwa ją i wprowadza preparat. Punkty wybrane przez lekarza są bezpieczne, pozbawione naczyń krwionośnych i nerwów. Są to tak zwane punkty bioestetyczne, znajdujące się w jej środkowej oraz dolnej strefie.

Czy nakłuwanie twarzy w celu podania preparatu odmładzającego Nucleofill jest bolesne?

Zabieg jest bezbolesny, odczuwalny przez pacjenta jako mrowienie i lekkie rozpieranie. Znieczulenie do zabiegu standardowo nie jest stosowane, aczkolwiek istnieje taka możliwość przy indywidualnej nadwrażliwości na ból. Przez około 2-3 dni po zabiegu może zdarzyć się występowanie zaczerwienienia, swędzenia, pacjent może obserwować lekką opuchliznę i dyskomfort podczas dotykania twarzy.

Zabieg odmładzający na twarzy Nucleofill nie może być przeprowadzony u pacjentów

  • W ciąży i w okresie karmienia piersią
  • Cierpiących na choroby autoimmunologiczne
  • Chorych na niewyrównaną cukrzycę
  • W których organizmach toczy się choroba nowotworowa
  • Którzy mają na skórze otwarte rany i opryszczkę

Nucleofill, czy Profhilo? Który biostymulator do odmładzania skóry twarzy wybrać?

Obie substancje odmładzają twarz bez użycia skalpela i bez zmieniania rysów twarzy. Efekty po obu zabiegach pojawiają się już po pierwszych seriach i utrzymują przez kilkanaście miesięcy. Po tym czasie ulegają stopniowemu wchłanianiu (są biozgodne i nie powodują reakcji uczuleniowej). Skóra po nich pozostaje w stanie biorewitalizacji. To, co różni od siebie jednak te dwie substancje, jest skład. W Profhilo mamy kwas hialuronowy, który jest naturalnym wypełniaczem i stymulatorem tkankowym. Z tego powodu, zabiegi z użyciem Profhilo są polecane do zastosowania w przypadku konieczności cofnięcia nasilonych objawów starzenia skóry (zniwelowanie efektu zmęczonej twarzy, poprawienie owalu twarzy, usunięcie opadających chomików na twarzy, walka z wiotką skórą i z głębszymi zmarszczkami, w tym z bruzdami nosowo-wargowymi). Jest odpowiedni dla osób po 40-tym roku życia. Nuclefoill jest natomiast zabiegiem o szerszym spectrum zastosowania i nadaje się nawet do kontaktu z cerami wrażliwymi, nadmiernie czerwieniącymi się i ze skłonnościami do rozwinięcia trądziku różowatego. Jest odpowiedni dla osób, które rozpoczynają przygodę z medycyną estetyczną i potrzebują delikatniejszej ingerencji. Często stosowaną praktyką jest łączenie terapii Nucleofillem z Profhilo, gdzie Profhilo potęguje efekty uzyskiwane Profhilo u osób po 40-tym roku życia. Nie należy jednak stosować tych preparatów zamiennie, bo mają inną specyfikę działania (mimo że ostateczne efekty działania są bardzo zbliżone).

 Nucleofill Medium, czy Nucleofill Strong – który zabieg odmładzający wybrać w zależności od wieku?

Proces wiotczenia utraty jędrności skóry rozpoczyna się już po 25-tym roku życia. Skóra od tego momentu zdecydowanie bardziej niż wcześniej staje się bardziej podatna na negatywny wpływ promieniowania słonecznego, a także na działanie stresu oksydacyjnego. Dlatego zabiegi odmładzające na twarz przy użyciu preparatu Nucleofill warto rozpocząć stosunkowo wcześnie, przy czym w tym wieku poleca się wykorzystanie wersji medium. Dla osób po 40-stym roku życia natomiast dedykuje się preparat w opcji strong. Niekiedy również wersja strong ma zastosowanie w przypadku pacjentów młodszych. Jest taka potrzeba wtedy, gdy skóra jest mocno odwodniona, niedotleniona oraz do wsparcia walki z przebarwieniami. Nucleofill sprawdza się również przy skórze młodszej jako preparat na rozstępy i blizny.

 

Zabieg odmładzający Nucleofill – ceny:

ofertacena
NUCLEOFILL MEDIUM 1,5 ml1000 zł
2. i 3. zabieg w serii - dot. zabiegów w serii ( odstępy do 4 tyg. ) - Nucleofill Medium900 zł
NUCLEOFILL STRONG 1,5 ml1100zł
2. i 3. zabieg w serii - dot. zabiegów w serii ( odstępy do 4 tyg. ) - Nucleofill Strong1000 zł