fbpx

Wampirzy lifting czy kwas hialuronowy na twarz – co wybrać?

Czy zastrzyki odmładzające za pomocą PRP (tzw. wampirzy lifting) są bardziej skuteczne i lepsze pod kątem późniejszej rekonwalescencji i długości utrzymywania się efektów od kwasu hialuronowego? Który zabieg jest lepszy na zmarszczki, a który na nawilżenie, odżywienie twarzy i poprawienie jej owalu? Czy wampirzy lifting, czy może jednak kwas hialuronowy lepiej odświeża i regeneruje skórę?

Zarówno wampirzy lifting (oferta zabiegu w naszej klinice w Siedlcach: ceny, opinie tutaj) , jak i iniekcja przy użyciu kwas hialuronowego to zabiegi odmładzające (na twarz, szyję, dekolt). Stosowane są w terapiach antystarzeniowych. Różnią się działaniem oraz wskazaniami. Odmienny jest także czas utrzymywania się efektów po obu tych zabiegach, różna może też być skuteczność (u jednych pacjentów lepiej sprawdzi się odmładzanie twarzy kwasem hialuronowym, u innych efekt ujędrnienia i wygładzenia twarzy lepiej uzyskuje się poprzez wampirzy lifting).

Czym różni się kwas hialuronowy od PRP?

Wampirzy lifting działa na zasadzie biostymulacji komórek skóry. Wskutek ostrzykiwania PRP, skóra jest prowokowana do wzmożonej produkcji kolagenu oraz fibroblastów. Aktywują się komórki macierzyste, nadbudowują się nowe naczynka krwionośne dające skórze odżywienie i utlenowanie. Natomiast kwas hialuronowy, nieusieciowany, a więc inny od tego, którego używa się do powiększania ust, zmiany kształtu nosa lub wypełniania zmarszczek, służy rewitalizacji skóry poprzez nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy tego typu, w przeciwieństwie do tego używanego przy wypełnianiu zmarszczek, szybko rozkłada się w organizmie, bo nie taka jest jego rola w tym przypadku. Mezoterapia kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt odświeżenia, worki pod oczami zmniejszają się, skóra odzyskuje blask, staje się też bardziej ujędrniona. U młodszych osób zabiegi z kwasem hialuronowym na twarz (mezoterapia) pełnią często funkcje tak zwanych zabiegów bankietowych, natychmiast odświeżających i tworzących efekt „wow”. U starszych natomiast głębokie nawilżenie skóry poprzez mezoterapię pozwala zredukować wiotkość i spłycić drobne zmarszczki.

Kiedy wampirzy lifting, a kiedy kwas hialuronowy na twarz?

Wampirzy lifting jest lepszy wtedy, gdy potrzebujemy głębszej i szybszej regeneracji skóry, na przykład po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej lub po zabiegach laserowych. Zastrzyki w ramach wampirzego liftingu na włosy są odpowiednie również dla osób, które walczą z łysieniem. Kwas hialuronowy natomiast silnie nawilża i odświeża. W wielu przypadkach wampirzy lifting daje bardziej długotrwałe efekty od kwasu hialuronowego, ze względu na to, że bazuje na naturalnych procesach samoregulacji organizmu. Kwas hialuronowy natomiast daje szybki i wyraźny efekt zmiany wyglądu naszej skóry.

Ostateczną decyzje o tym, czy stosujemy wampirzy lifting, czy kwas hialuronowy, powinien podjąć lekarz medycyny estetycznej.