fbpx

Bezpieczne sposoby na usuwanie tkanki tłuszczowej bez skalpela – jakie zabiegi medycyny estetycznej wykonać?

Czasy, gdy liposukcja była jedynym sposobem na pozbycie się opornej tkanki tłuszczowej na szczęście minęły. Dziś istnieją skuteczne, szybkie i nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na zredukowanie nadmiaru komórek tłuszczowych z brzucha, ramion, ud – to właśnie tutaj nadmiar ciała przeszkadza nam najbardziej. Po jakie zabiegi medycyny estetycznej sięgnąć, gdy chcemy uniknąć skalpela?

Zabiegi medycyny estetycznej opierają się w większości na zjawisku lipolizy. W trakcie lipolizy komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi. Rozpad osiąga się różnorodnymi sposobami (laserem, rozgrzewaniem, działaniem niskiej temperatury itp. – o tym więcej poniżej). Nigdy jednak nie jest to ingerencja chirurgiczna związana z odsysaniem.

Poniżej przedstawiamy najbardziej skuteczne metody usuwania tłuszczu za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. W naszej klinice oferujemy zabiegi łączące różnorodne techniki rozbijania komórek tłuszczowych. Np. przeprowadzając zabieg z użyciem EVO3D, możemy zastosować wybiorczo (lub wszystkie jednocześnie) techniki rozbijania tłuszczu poprzez:

O tym, jaka technika jest odpowiednia do zastosowania w indywidualnym przypadku, decyduje lekarz medycyny estetycznej w trakcie rozmowy przeprowadzanej przed rozpoczęciem procedury medycznej.

 

Kriolipoliza – „usuwanie tłuszczu przez zamrażanie”

Zabieg polega na nakierowaniu głowicy urządzenia chłodzącego na miejsce, w którym zalega zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej. Lekarz nakierowuje głowicę na skórę, która jest następnie zasysana próżniowo i podtrzymywana w celu zadziałania na nią panelami chłodzącymi. Zmiany obserwujemy już ok. 2 miesiące po kriolipolizie. Miejscowe chłodzenie tkanki tłuszczowej powoduje, że komórki tłuszczowe rozpadają się. Wszystko odbywa się w kontrolowanych warunkach: urządzenie monitoruje stan skóry i tkanki mięśniowej podskórnej oraz nerwów. Komórki rozpadają się już w drugiej dobie po zabiegu. Są wtedy transportowane przez krew i limfę i rozkładane tak, jak nasz organizm konsumuje tłuszcz z pożywienia. Kriolipoliza, wedle opinii klientów, cieszy się szczególną popularnością wśród osób, które chcą pozbyć się oponki z brzucha.

Jak często trzeba powtarzać kriolipolizę?

Kriolipoliza może być zabiegiem jednorazowym, bo efekty utrzymują się długo (warunkiem jest oczywiście nieobjadanie się i uprawianie sportu). Jednak gdy tkanki tłuszczowej w miejscu, z którego chcemy się jej pozbyć jest wyjątkowo dużo, zabieg należy powtórzyć – powtarzamy nie częściej niż raz na dwa miesiące.

Lipoliza iniekcyjna rozbijająca tkankę tłuszczową

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu w otłuszczone miejsce preparatu powstałego na bazie soi. Zawarta w nim fosfatydylocholina rozpuszcza komórki tłuszczowe do tłuszczów prostych, które następnie zostają wydalone w organizmie na bazie naturalnych procesów metabolicznych. W przeciwieństwie do kriolipolizy, nie wystarczy jednorazowy zabieg. Lipolizę iniekcyjną należy wykonywać w seriach. Również odmienne jest tempo uzyskiwania efektów: tutaj widzimy różnicę od razu po zabiegu. Który dodatkowo nie eliminuje nas z życia. Nie jest bolesny i nie powoduje nawet przejściowych defektów estetycznych. Aby cieszyć się efektami, konieczne jest udanie się do kliniki medycyny estetycznej na 2 do 5 zabiegów i wykonywać je w odstępie czasu ok. 1-2 miesięcy. Lekarz medycyny estetycznej w Siedlcach, z którymi będziecie Państwo rozmawiali, ustali dokładnie, w jakiej ilości i z jaką częstotliwością powinny być wykonywane.

Usuwanie tłuszczu ultradźwiękami

Niszczenie komórek tłuszczowych może odbywać się również przez oddziaływanie ultradźwiękami na tkankę. Redukcja tkanki tłuszczowej tym sposobem jest bardzo skuteczna, gdy wykonywana jest w seriach oraz jeśli towarzyszy jej zmiana diety na niskotłuszczową. Usuwanie tłuszczu ultradźwiękami jest bezpieczną alternatywą dla liposukcji chirurgicznej, jednak, podobnie jak w przypadku operacji, wymaga konsultacji z lekarzem.

Mezoterapia igłowa na usuwanie tłuszczu

Wśród zabiegów odchudzających wyróżnić można również mezoterapię igłową. Mimo że standardowo zabieg tego typu służy regeneracji, nawilżeniu, spłyceniu drobnych zmarszczek i napięciu skóry, to jednak ma on właściwości również odchudzające. Wstrzykując koktajl podskórnie, lekarz medycyny estetycznej stymuluje skórę do pozbycia się nadmiaru komórek tłuszczowych. W preparacie znajdują się substancje, które mają działanie lipolitycznie (pozwalają rozpuścić rezerwuar tłuszczu). Są to np. L-karnityna, fosfatydylocholina lub kwas deoksycholowy. Uwolnione w ten sposób kwasy tłuszczowe są naturalnie metabolizowane przez nasz organizm. Wraz z redukcją tkanki tłuszczowej, uzyskujemy również zmniejszenie cellulitu. Mezoterapia wykonywana w Siedlcach, w naszej klinice, jest zabiegiem bezpiecznym i dobrze tolerowanym przez pacjentów. Więcej o tym, czym jest mezoterapia, czy jest się czego obawiać w kwestii możliwych powikłań po mezoterapii, jak działa mezoterapia pod oczy i jak działa mezoterapia na cellulit, przeczytacie na naszym blogu.

Karboksyterapia – skuteczne usuwanie tłuszczu przez podskórne podanie CO2

Dwutlenek węgla, który jest aplikowany śródskórnie lub podskórnie podczas zabiegu powoduje, że znacznie poprawia się krążenie krwi w naczyniach włosowatych, przyspiesza się tempo jej przepływu oraz zwiększa się produkcja nowego kolagenu. Ilość wstrzykiwanego dwutlenku węgla jest niewielka, a konkretne dawki są ściśle kontrolowane przez lekarza. Dzięki temu, że dwutlenek węgla silnie rozszerza naczynia komórkowe, łatwiej o usuwanie złogów tłuszczowych gromadzących się w tkankach. W efekcie pacjenci cieszą się jędrnym i bardziej elastycznym ciałem w miejscu iniekcji. Karboksyterapia jest zabiegiem skutecznym, cieszącym się dobrymi opiniami wśród osób, którym zależy nie tylko na usuwaniu tłuszczu, ale również na usunięciu worków i zasinień pod oczami, na skutecznej walce z cellulitem oraz na usunięciu rozstępów. Karboksyterapia daje bardzo dobre efekty również wtedy, gdy stosowana jest w ramach zabiegów antystarzeniowych, w obręb których wchodzi np. ujędrnianie wiotkiej skóry na ramionach, odmładzanie szyi i dekoltu, pozbywanie się tzw. chomiczych policzków z twarzy lub usuwania nadmiaru skóry/tzw. nawisów skórnych.

HIFU – skuteczny zabieg usuwania tłuszczu z twarzy i szyi

W tym przypadku usuwanie tłuszczu odbywa się poprzez oddziaływanie ultradźwięków na tkankę. Ultradźwięki nie tylko redukują nadmiar komórek tłuszczowych, ale także poprawiają elastyczność skóry i zwiększają jej napięcie. Ultradźwięki wygenerowane przez specjalne urządzenie działają na wybrany obszar ciała tak, że ich energia doprowadza komórki do tarcia i ruchu. Przez to podnosi się temperatura wewnątrz tkanek i dochodzi do niewielkiego poparzenia. Komórki zostają „spalone”. Podobnie działa termolifting (więcej o tej metodzie odchudzania tutaj). Zabieg HIFU wykonuje się najczęściej na twarz i na szyję. Niestety, jego cena jest dość wysoka, ale też skuteczność procedury jest wysoka. Kondycja skóry natychmiast po zabiegu jest lepsza: wyglądamy młodziej, a w przypadku, gdy wykonujemy zabieg HIFU na ramiona, uda, pośladki, brzuch, czy na okolice talii i na kolana, wyraźnie zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej. Jest to bardzo popularny zabieg wśród kobiet, które zmagają się z niedoskonałościami sylwetki po porodzie (zwiotczenie skóry po dużej utracie masy ciała). HIFU służy również do wymodelowania sylwetki oraz do usunięcia rozstępów, blizn oraz przebarwień.

Eximia Titanium HR 77

Jest to najnowocześniejszy pośród znanych aktualnie zabiegów wyszczuplających, rozbijających cellulit i kondycjonujących. Określany jako niechirurgiczna liposukcja, modelująca ciało bez użycia skalpela. Wielką zaletą korzystania z Eximia jest oszczędność czasu. Bez wykonywania czasochłonnych i wciąż powtarzanych zabiegów, możliwe jest ujędrnienie i napięcie skóry, odświeżenie jej i dogłębne nawilżenie oraz zadziałanie na zasadzie drenażu. Skóra po zabiegu jest lepiej natleniona (poprawia się krążenie limfy i krwi), zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej. Zabieg przeznaczony jest dla wszelkiego typu skóry oraz dla osób o szerokim spectrum potrzeb. Można za jego pomocą rozbić tak zwaną pomarańczową skórkę, wyszczuplić uda, brzuch lub ramiona, ujędrnić pośladki, zmniejszyć nawisy skóry po odchudzaniu (np. nad kolanami lub na plecach), pozbyć się tak zwanych ramion nietoperza lub wyszczuplić nogi pozbywając się nadmiaru tłuszczu w wewnętrznej strony ud. Dlaczego zabieg wyszczuplający Eximia jest tak skuteczny? Przede wszystkim dlatego, że w jego przebiegu wprowadza się pod dobrze przygotowaną skórę najbardziej skuteczny znany na rynku preparat rozbijający tkankę tłuszczową, czyli fosfatydycholinę. Dodatkowo, podczas tego samego zabiegu przeprowadzany jest 4-fazowy masaż endomagnetyczny.

Usuwanie tłuszczu poprzez zabiegi medycyny estetycznej są polecane szczególnie osobom, które:

-są po 40-stce i których metabolizm wyraźnie zwolnił (czyli nie możemy zrzucić zbędnych kilogramów tak łatwo jak kilka lat wstecz)

-mimo diety, leczenia, podejmowania prawidłowej aktywności fizycznej nie są w stanie poradzić sobie z oponką na brzuchu, boczkami itp.

-mają trudność z pozbyciem się opornego tłuszczu z okolic takich jak kark lub podbródek

-chcą zredukować ilość tkanki tłuszczowej nad kolanami