fbpx

Mezoterapia na cellulit, czyli najlepsze zabiegi medycyny estetycznej w walce z pomarańczową skórką

Cellulit jest zmorą wieku kobiet. Mimo że najbardziej zagrożone występowaniem tej przypadłości są osoby z problemem nadwagi oraz te, u których nadmiar tłuszczu naturalnie gromadzi się w dolnych partiach ciała, to jednak wcale nierzadko też cellulit zdarza się u topowych modelek świata. Charakterystyczna pomarańczowa skórka najczęściej pojawia się na brzuchu, udach i na piersiach.

Zapraszamy do naszej kliniki na konsultacje z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni głębokość cellulitu oraz zaordynuje najbardziej skuteczne i najszybsze metody walki z nim. Jedną z metod redukcji cellulitu, cieszącą się pozytywnymi opiniami naszych pacjentek, jest mezoterapia. W EST Clinic w Siedlcach przeprowadzamy go regularnie, w bezpiecznych warunkach i zgodnie ze sztuką lekarską. Zapraszamy do sprawdzenia cen, opinii i opisu zabiegu!

 

Co to jest cellulit?

Cellulit (lipodystrofia) to przypadłość polegająca na gromadzeniu się nadmiernych ilości tłuszczu (adypocytów) w tkankach podskórnych. Zbyt duże nagromadzenie komórek tłuszczowych oraz ich nadmierne rozrastanie się doprowadza do powstawania nacisku na naczynia krwionośne rozprowadzające wodę, tlen i substancje odżywcze, m.in. do naszej skóry. Gdy transport ten jest zakłócony, skóra przestaje być optymalnie odżywiona, nawilżona i dotleniona. Jednocześnie, naczynia krwionośne są odpowiedzialne za odbiór produktów przemiany materii z komórek oraz za „czyszczenie” skóry z toksyn. Gdy przepustowość drogi wydalania odpadów (ale również wody) zostanie obniżona, będą one gromadziły się pod skórą, tworząc charakterystyczne grudki i marszczenia. Tak właśnie powstaje cellulitis.

Gdy cellulit jest niewielki, nie dostrzegamy go gołym okiem (chyba że zbierzemy skórę w fałdkę). W momencie, gdy zaczyna być widoczny z daleka, rozpoczyna się traktowanie cellulitu jako problemu nie tylko estetycznego, ale również jako dolegliwości do leczenia. Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby leczenia cellulitu.

*Na zdjęciu obok widzimy skórę z cellulitem, który nie przybrał jeszcze zaawansowanej postaci.

jak wygląda cellulit na nodze

ISTNIEJĄ 3 RODZAJE CELLULITU:

mezoterapia siedlce

Cellulit wodny

Inaczej mówiąc, cellulit obrzękowy. Pojawia się najszybciej i długo nie jest widoczny gołym okiem. Aby się z nim rozprawić, zwykle wystarczy regularne uprawianie sportu.

mezoterapia siedlce

Cellulit tłuszczowy

Nieco trudniejszy w zwalczeniu, niż cellulit wodny. Pojawia się, gdy powiększają się komórki tłuszczowe. Skóra z cellulitem tłuszczowym ma grudki, zagłębienia, można wyczuć małe guzki.

mezoterapia siedlce

Skórka materacowa

Guzki i zagłębienia w skórze są widoczne gołym okiem, a powierzchnia objęte cellulitem jest duża. Skóra w niektórych obszarach może mieć obniżoną temperaturę.

Cellulit a hormony

Dieta i aktywność fizyczna to nie jedyne czynniki odpowiedzialne za powstawanie cellulitisu. Bardzo istotna jest również gospodarka hormonalna. Nie bez powodu cellulit powstaje najczęściej w tym okresie życia kobiety, w którym zmaga się ona z największymi zmianami hormonalnymi (szczególnie związanymi z wytwarzaniem estrogenu), czyli:

 • W okresie ciąży
 • W okresie przedmenopauzalnym
 • W trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej

Cellulitis a estrogen

Nadmierne wydzielanie estrogenu doprowadza do powstawania zjawiska nadwrażliwości ścianek naczyń krwionośnych. Wskutek tego, naczynka pękają podskórnie i dochodzi do wysięku płynów do przestrzeni międzykomórkowych. Płyny gromadzą się pod skórą w śladowych ilościach, ale wystarczających, aby doprowadzać do wspomnianego  wyżej ucisku na naczynia krwionośne. Gdy występuje taki obrzęk, niektóre komórki tłuszczowe zaczynają powiększać swoją objętość nawet dziesięciokrotnie, dając efekt widocznej grudkowatej, pomarszczonej skóry cellulitowej.

Dlaczego cellulit boli?

Obrzęki naczyniowe mogą doprowadzać do ucisku na zakończenia nerwowe, a to jest bezpośrednią przyczyną, dla której cellulit boli.

Jak działa mezoterapia na cellulit?

Mezoterapia jest uznawana za jeden z najlepszych sposobów walki z
cellulitem. Zabieg działa wszechstronnie kondycjonująco na skórę:
 • poprawia procesy metaboliczne zachodzące w komórkach wchodzących w obręb skóry
 • pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny
 • poprawia mikrokrążenie, przez co pozwala na dogłębne odżywienie skóry
 • przyspiesza proces spalania komórek tłuszczowych (likwidacja złogów tłuszczowych)
 • przyspiesza powstawanie nowych naczyń krwionośnych
 • doprowadza do szybszej wymiany komórek
 • hamuje powstawanie wolnych rodników
mezoterapia na cellulit zabiegi siedlce

Mezoterapia na cellulit – jak wygląda zabieg?

Mezoterapia wykonywana na skórę nóg, pośladków, brzucha, ramion i innych części ciała przebiega podobnie jak w przypadku mezoterapii na twarz. Lekarz stosuje iniekcję preparatu leczniczego we wcześniej określonej dawce. Mezoterapia igłowa odbywa się za pomocą igieł, natomiast zabieg Dermapen (mezoterapia mikroigłowa) za pomocą specjalnego pistoletu wyposażonego w głowicę z małymi igiełkami.

Jak długo trwa mezoterapia?

W zależności od obszaru, ok. pół godziny.

Czy mezoterapia zwalczająca cellulit na udach, pośladkach, ramionach i brzuchu boli?

Zabieg nie powoduje bólu, jednak może przynosić pewien dyskomfort (zależy to od uwarunkowań indywidualnych). W niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie miejscowe (rozprowadzamy specjalny żel obniżający odczuwanie bodźców). Zabieg mezoterapii na ciało w celu walki z cellulitem nie wymaga stosowania znieczulenia ogólnego i w naszej klinice w Siedlcach nie jest ono stosowane.

Czy mezoterapia jest skuteczna? Na jakim etapie należy ją przeprowadzić?

Mezoterapia to zabieg, który, wykonywany w seriach, świetnie poradzi sobie z cellulitem: zmniejszy jego intensywność i wielkość, aż do uzyskania całkowicie gładkiej skóry. Szczególnie, gdy trafiamy do gabinetu medycyny estetycznej na wczesnym etapie rozwoju cellulitu. Wtedy możemy szybko zahamować rozwój cellulitu i cofnąć dotychczasowe zmiany.

Jeśli jednak mamy do czynienia z bardzo zaawansowanym schorzeniem, wówczas walka z nim wymaga większej liczby zabiegów oraz powinna obejmować również zabiegi szerszego spectrum. Na zabieg nigdy nie jest za późno – warto zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej w naszej klinice na każdym etapie życia, a szczególnie wtedy, gdy jesteśmy już po nieskutecznej i długiej batalii z cellulitem. Mezoterapia przynosi znacznie lepsze efekty niż masaże, balsamy, kremy, kąpiele w specjalnych preparatach (co nie oznacza, że należy z nich zrezygnować!).

Co po zabiegu mezoterapii na cellulit?

Aby wzmocnić działania mezoterapii na cellulit, warto zrobić drenaż limfatyczny lub masaż limfatyczny. Dzięki takim zabiegom (wykonanym po tym, jak minie już uczucie dyskomfortu po mezoterapii), przyspiesza wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych poza obręb organizmu. Po zabiegu mezoterapii pozostają niekiedy drobne trupki – należy zaczekać, aż samodzielnie odpadną, nie należy ich zrywać. Gojenie się ran powinno przebiegać w warunkach podwyższonej higieny. Dlatego, po mezoterapii nie należy np. chodzić przez kilka tygodni na basen.

mezoterapia siedlce

Pamiętajmy, że efekty mezoterapii na cellulit pomocne będzie wdrożenie dobrych nawyków. Należą do nich:

 • unikanie spożywania nadmiernej ilości soli i cukru

 • uprawianie sportu

 • unikanie siedzącego trybu życia

 • noszenie butów na obcasach naprzemiennie z obuwiem płaskim

 • robienie sobie przerw od noszenia obcisłych ubrań, uciskających naczynia krwionośne

 • ograniczenie ilości spalanych papierosów

 • trzymanie dobrej postawy ciała

 • polewanie się naprzemiennie ciepłą i zimną wodą podczas prysznica, a po prysznicu: szorowanie ciała specjalną szorstką szczotką lub myjką z wypustkami

 • stosowanie kosmetyków antycellulitowych na co dzień (żele, olejki, kremy, balsamy)

 • korzystanie z peelingów u profesjonalnej kosmetyczki (oferta naszej kliniki w Siedlcach tutaj)

 • okresowe korzystanie z karboksyterapii lub stosowanie masażu bańką chińską