fbpx

Depilacja laserowa – najczęstsze pytania

 

Ile razy trzeba powtórzyć depilację laserową, aby uzyskać zadowalający efekt?

Aby raz na zawsze pozbyć się owłosienia metodą depilacji laserowej, należy powtórzyć zabieg co najmniej 5 razy. Średnio ocenia się, że podczas jednego zabiegu usuwanych jest około 20% włosków z danego obszaru skóry.

Jak często można robić depilację laserową?

Prawidłowo przeprowadzona depilacja laserowa pozwala pozbyć się włosków na zawsze, dlatego nie ma potrzeby powtarzania go w przyszłości. Może się jednak zdarzyć, że w skórze pojawią się z czasem nowe mieszki włosowe, a w ślad za nimi nowe włosy. Wtedy trzeba wykonać ponowną depilację. Również przed uzyskaniem końcowych efektów, należy, tak jak wspomniano wyżej, powtórzyć depilację kilkukrotnie. Należy pilnować, aby przerwa pomiędzy kolejnymi zabiegami nie trwała krócej niż około 3 miesiące. Dłuższa przerwa powinna być wtedy, gdy robimy depilację laserową nóg i pleców. Krótszy interwał czasowy powinien być dedykowany zabiegowi usuwania włosów z rąk, pach, twarzy i innych części ciała.

depilacja laserem czy jest bezpieczna czy skuteczna i czy jest na całe zycie

Czy skóra po depilacji laserowej boli i piecze?

Miejscowo mogą zdarzyć się podrażnienia, jednak nalezą one do rzadkości. Skóra może wtedy być nadreaktywna, reagować zaczerwienieniem na słońce i być bolesna w dotyku. Wrażenia te są jednak krótkotrwałe (kilka godzin). Ze względu na podrażnienia, warto po depilacji laserowej zaniechać chodzenia na basen, w którym jest chlorowana woda oraz zaprzestać intensywnych ćwiczeń, podczas których pocimy się. Warto też odstawić antyperspiranty na co najmniej dwa dni po zabiegu. Bezpośrednio po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej Siedlce nie należy zażywać gorących kąpieli. Przez kilka dni po depilacji laserowej należy stosować delikatne środki myjące, szczególnie gdy usuwaliśmy owłosienie z policzków. Najlepiej przysłuży nam się do utrzymywania higieny w tych dniach zwykła woda, ale można używać też żelu bez mydła i środków myjących, które nie  mają w składzie alkoholu. Lepiej w tym czasie nie robić oczyszczania twarzy kwasami Siedlce ani stosować kremów złuszczających lub peelingów enzymatycznych/gruboziarnistych.

Słyszałam, że depilacją laserową nie da się usunąć cienkich i jasnych włosów ze skóry

Niestety, na rynku nie ma wiele metod, które pozwalałby na trwałe usunięcie jasnych i cienkich włosów, dlatego w wielu przypadkach klienci salonów urody skarżą się na to, że jasne włosy odrastają po  kilku miesiącach od zabiegu. Natomiast włosy grube i ciemne, wskutek depilacji laserowej oczywiście znikają na zawsze. W naszej klinice w Siedlcach jednak mamy do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala precyzyjnie zadziałać wiązką światła na cebulki włosowe nawet włosów jasnych, doprowadzając do ich uszkodzenia, a co za tym idzie: usunięcia na stałe.

Jak depilować skórę przed zabiegiem depilacji laserowej?

Zanim udacie się do kliniki na laserowe usuwanie włosów Siedlce, należy zaniechać na jakiś czas depilowania skóry woskiem i depilatorem elektrycznym. Można natomiast golić włosy golarkami. Zasadą jest tutaj niestosowanie metod, które działają uszkadzająco na cebulki włosowe. Po usuwaniu owłosienia laserem nie ma już żadnych przeciwwskazań do sposobu golenia. Należy przy tym dodać, że nie jest ono z czasem już w ogóle potrzebne.

Czy włosy, które wrastają w skórę mogą zostać usunie laserem?

Tak, laserowe usuwanie włosów jak najbardziej wręcz służy usuwaniu tego typu problemów i jest znacznie bardziej skuteczne i bezpieczne oraz mniej bolesne niż jakiekolwiek domowe sposoby na wrastające włoski.

Co z laserowym usuwaniem owłosienia z twarzy- czy po depilacji można zrobić makijaż?

Można nakładać make-up od razu po depilacji laserowej. Jest to możliwe, bo podczas zabiegu nie dochodzi do przekłuwania ani innego rodzaju uszkodzeń skóry.

Po depilacji laserowej okolic bikini wystąpiły podrażnienia, skóra piecze i jest czerwona – jakie środki należy stosować? Czy powinienem udać się do lekarza?

Wizyta u lekarza  w takim wypadku nie jest potrzebna, na początku należy zastosować zasypkę lub krem kojący, taki jak Alantan Bepanthen, czy Termcool lub Solcoseryl. Również wszystkie preparaty dla niemowląt na odparzenia będą bardzo dobre na podrażnienia pachwin i okolic intymnych po depilacji laserem.

Czy mogę opalać się lub chodzić na solarium po depilacji laserowej?

Korzystanie z solarium lub wygrzewanie się na słońcu jest absolutnie zakazane po depilacji laserowej. W zasadzie każde wychodzenie na słonce w czasie po zabiegu powinno być poprzedzone dokładnym wklepaniem kremu z mocnym filtrem antysłonecznym. Chrońmy skórę przed promieniami UVA i UVB co najmniej przez dwa tygodnie od depilacji laserowej. Najlepiej, jeśli uda nam się wydłużyć ten okres do miesiąca. Z tego powodu, depilacja laserowa to ten zabieg, który warto zrobić po zakończonym lecie lub na początku wiosny, gdy słońce nie daje nam się jeszcze we znaki.

depilacja laserowa siedlce

Czy po depilacji laserowej mogę iść na saunę?

Nie, po depilacji laserowej najlepiej jest zrezygnować z sauny suchej i mokrej na około miesiąc.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Gwarantem bezpieczeństwa wykonania zabiegu jest specjalistyczny sprzęt oraz wiedza i doświadczenie osoby wykonującej zabieg. W naszej klinice zabiegi wykonywane są przez specjalistów – w naszych szeregach znajdują się lekarze medycyny estetycznej, których wiedza i doświadczenie podparte są wykształceniem medycznym. Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad, który odsiewa przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej oraz przeprowadzana jest próba laserowa. Osoba wykonująca zabieg traktuje wtedy mały fragment skóry laserem na próbę, aby zobaczyć, czy występuje na niej działanie niepożądane. Często przy próbach już odczuwalne jest nieprzyjemne mrowienie lub kłucie. W przypadku zabiegów usuwania owłosienia w Est Clinic w Siedlcach tego wrażenia nie ma ze względu na wysoko specjalistyczny sprzęt, którego używamy.

Depilacja laserowa miejsc intymnych – czy jest bezpieczna, czy boli bardziej niż w innych miejscach i czy można wykonywać ją latem?

Pełna depilacja laserowa okolic intymnych wzbudza u niektórych wątpliwości. I słusznie, okolice bikini są najbardziej wrażliwe na podrażnienia skóry, najłatwiej o powodowanie bólu po usuwaniu owłosienia oraz największe jest w tym przypadku ryzyko powstawania przebarwień. Najważniejsze dla powodzenia zabiegu jest jednak to, jakim sprzętem jest on wykonywany, a nie to, jak blednie się sądzi, czy jest wykonywany latem. Laserowe usuwanie owłosienia z okolic bikini jest całkowicie bezpieczne latem oczywiście pod warunkiem, że nie będziemy bezpośrednio potem wystawiać skóry na działanie silnego słońca, ale taką zasadę należy przyjąć również poddając depilacji laserowej wąsik, ramiona, pachy, uda,łydki plecy i inne części ciała.

Nie jest prawdą również często pokutujący wśród pacjentów mit, że depilacja laserowa okolic intymnych boli. Przed wykonaniem epilacji robimy próbę, która ma określić, jaka jest indywidualna reakcja pacjenta na ból i pod tym kątem dopasowujemy sposób naszego działania. Gdy wrażliwość jest szczególnie wysoka, istnieje możliwość zastosowania specjalnej maści znieczulającej miejscowo.

depilacja laserem okolic intymnych bikini czy jest bolesna

Czy depilacja laserowa jest skuteczna przy hirsutyzmie?

Hirsutyzm to choroba o podłożu hormonalnym, objawiająca się nienaturalnie intensywnym owłosieniem. Występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Często współwystępuje z chorobami podwzgórza, lub przysadki, nadnerczy lub, w przypadku kobiet, jajników. Pacjenci dotknięci tą chorobą leczą się najczęściej farmakologicznie, ale też decydują się na usuwanie nadmiernego owłosienia ciała laserem i jest to procedura skuteczna. Nie powoduje nadmiernego odrastania włosów. Szczególnie wysoka skuteczność jest odnotowywana, gdy mamy do czynienia z hirsutyzmem idiopatycznym.

Skuteczność depilacji laserowej zależy od fazy wzrostu włosa, w trakcie której doszło do zadziałania na niego laserem – co to oznacza?

Jest to jeden z najważniejszych czynników wpływających na to, czy depilacja laserowa jest skuteczna. Aby to zrozumieć, należy poznać budowę włosa. Który składa się z łodygi widocznej na zewnątrz i stanowiącej o tym, jaka jest nasza fryzura, z cebulki włosowej ukrytej w skórze (w cebulce mamy otoczkę z mieszka włosowego w formie torebki, a na dnie torebki jest macierz, czyli rdzeń włosa). Macierz włosa generuje melaninę, odpowiedzialną za barwę włosów. Laser działa na melaninę, która, gdy włos jest w fazie wzrastania, przeniesie niszczącą energię na całą konstrukcję włosa, powodując jego śmierć. Jeśli zrobimy depilację właśnie w tej fazie, zabieg będzie najbardziej skuteczny. Gdy włosy są w stanie przejścia lub w stanie spoczynku, depilację trzeba będzie powtarzać już więcej razy i w innym czasie, aby uzyskać odpowiedni efekt.