fbpx
Twarz

Twarz

Ciało

Ciało

Medycyna Estetyczna

Medycyna
Estetyczna

Epilacja laserowa (depilacja laserowa) – bezbolesne usuwanie owłosienia

Wykonywane w naszej klinice w Siedlcach przy użyciu Alma Soprano Titanium, najszybszym znanym laserem do epilacji

Alma Soprano Titanium to przełomowa platforma do epilacji (depilacji) marki Alma Lasers. Łączy w sobie maksymalną funkcjonalność z komfortem zabiegu. Pozwala na bezbolesne, szybkie i bardzo precyzyjne usuwanie owłosienia z każdej części ciała.

Nowa głowica TRIO posiada dużą powierzchnię spotu zabiegowego wynoszącą aż 4 cm2. Zabiegi są przez to bardzo szybkie, ponieważ możemy pracować na obszarze nawet do 600 cm2. Laserowe usuwanie owłosienia wykonywane jest w naszej klinice w Siedlcach przez doświadczonych specjalistów.

Dzięki aż trzem długościom fal (Alexandryt 755 nm, Speed 810 nm oraz ND:YAG 1064 nm), podczas zabiegu uszkadzane są struktury włosa na różnych głębokościach, a sama epilacja jest bardzo precyzyjna i doskonale sprawdza się na fototypach skóry I-VI oraz skórze opalonej.

Soprano Titanium posiada również dwa wejścia pozwalające podłączyć jednocześnie dwa aplikatory. To sprawia, że podczas zabiegu nie trzeba już lawirować i przełączać głowic, pacjent spędza mniej czasu w gabinecie, a osoba przeprowadzająca zabieg ma większy komfort i elastyczność w użyciu głowic.

bezbolesna depilacja laserowa siedlce

Epilacja laserowa w naszej klinice:

  • UNIKALNY I WYDAJNY APLIKATOR TRIO, KTÓREGO POWIERZCHNIA SPOTU WYNOSI AŻ 4 CM2
  • TECHNOLOGIA 3D ŁĄCZY W SOBIE TRZY NAJBARDZIEJ EFEKTYWNE DŁUGOŚCI FAL LASEROWYCH – ALEXANDRYT 755 NM, SPEED 810 NM ORAZ ND:YAG 1064 NM.
  • URZĄDZENIE POSIADA DWA MIEJSCA NA PODŁĄCZENIE GŁOWIC, FUNKCJA TA ELIMINUJE CZAS POŚWIĘCANY NA PRZEŁĄCZANIE APLIKATORÓW PODCZAS ZABIEGU.
  • ZAAWANSOWANY SYSTEM CHŁODZENIA ICE PLUS™, KTÓRY W SPOSÓB CIĄGŁY CHŁODZI SKÓRĘ I UŁATWIA REGULACJĘ TEMPERATURY PODCZAS ZABIEGU. DZIĘKI TEJ FUNKCJONALNOŚCI, USUWANIE OWŁOSIENIA LASEREM JEST BEZBOLESNE. JEST TO SZCZEGÓLNE ISTOTNE, GDY CHODZI O USUWANIE OWŁOSIENIA ZE STREFY BIKINI, EPILACJĘ WĄSIKA, PACH, OKOLIC BRWI.
  • DUŻY EKRAN 15” ORAZ SYSTEM ANDROID POMAGAJĄ WYKONAĆ ZABIEG W SPOSÓB INTUICYJNY I PRZYJAZNY DLA PACJENTA.
  • DLA FOTOTYPÓW SKÓRY I-VI ORAZ SKÓRY OPALONEJ.

Jak przygotować się do epilacji laserowej?

Epilacja laserowa, zwana depilacją laserową, jest zabiegiem bezpiecznym. Aby jednak przebiegła zgodnie z planem, konieczne jest zachowanie co najmniej 4-tygodniowego odstępu między braniem antybiotyku a zgłoszeniem się do naszej kliniki. Konieczne jest też zgolenie włosów na dzień przed zabiegiem z obszaru, na którym będzie on przeprowadzany. Przed zabiegiem należy wystrzegać się też spożywania preparatów ziołowych oraz tych, które mają w składzie biotynę i skrzyp polny.

Depilacja a epilacja – jakie są różnice?

Zarówno depilacja, jak i epilacja polegają na usuwaniu włosków: z nóg, okolic bikini, rąk, twarzy i innych części ciała. Epilacja jednak pozwala na pozbywanie się włosów z cebulkami, co zapobiega ich szybkiemu odrastaniu. Depilacja natomiast to wszystkie znane metody przystrzygania włosków (maszynką jednorazową, kremem do depilacji, czy pastą cukrową lub woskiem). Epilacja przebiega z użyciem lasera i musi być wykonywana w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub w klinice medycyny estetycznej.

To, co odróżnia depilację od epilacji to przede wszystkim trwałość efektów. Goląc się maszynką lub używając kremu i szpatułki do golenia, możemy liczyć na skórę gładką, bez włosków, przez jedynie 1-2 dni. U niektórych odrastające włoski są widoczne już po kilku godzinach od golenia, w postaci czarnych kropek. Mamy wtedy do czynienia z tak zwaną truskawkową skórą – szczególnie u osób z ciemną karnacją. Po zabiegu epilacji/depilacji laserowej wykonywanej przy użyciu specjalistycznej głowicy emitującej wiązkę światła docierającej do cebulek włosowych, włosy w zasadzie nie powinny odrastać już wcale w tym samym miejscu. Światło dociera do macierzy włosa i do mieszków włosowych, z których wyrasta później włos i skutecznie je niszczy, działając na melaninę zmagazynowaną w tym miejscu. To oznacza, że niszczona jest żywa część włosa i nic z niej nigdy nie wyrośnie. Nie oznacza to jednak, że na skórze w przyszłości nie zaobserwujemy wyrastania włosów w nowych miejscach. Wtedy zabieg trzeba powtórzyć, jednak dzieje się tak po dłuższym czasie od ostatniej depilacji laserowej.

Czym różni się epilacja/depilacja laserowa od używania depilatora domowego?

Domowe depilatory elektryczne wyrywają włoski z cebulkami, co jest bolesne i zapewnia efekty na jedynie dwa do czterech tygodni. Później włosy odrastają z pozostałych przy życiu mieszków włosowych, niestety w wielu przypadkach podskórnie, co może kończyć się zapaleniem okołomieszkowym, ropieniem i przebarwieniami na skórze. Jak wyżej wspomniano, konieczne jest zadziałanie laserem na całe środowisko wyrastania włosa: melanina zawarta w mieszkach włosowych pochłania energię emitowaną przez laser i zostaje zniszczona. Proces ten nosi nazwę fototermolizy selektywnej i doprowadza do śmierci nie tylko łodygi włosa, ale wyrywa go z całym „ekosystemem”.

Jak często trzeba powtarzać zabieg laserowego usuwania włosów/epilację?

Jak wspomniano wyżej, po laserowym usuwaniu owłosienia można zapomnieć o jakichkolwiek zabiegach tego typu. Zanim to się jednak stanie, trzeba przejść przez serię epilacji. Wszystko ze względu na to, że laser działa na włosy, które znajdują się w fazie wzrostu.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania włosów?

Depilacja laserowa/epilacja musi być przeprowadzana przy użyciu specjalistycznego sprzętu i przez osobę, która ma doświadczenie oraz wiedzę z zakresu medycyny estetycznej/kosmetologii. Nasza platforma do laserowego usuwania włosów to najnowocześniejszy znany model, bezpieczny dla każdego typu skóry, precyzyjny, szybki i zapewniający bezbolesne usuwanie owłosienia.

Przed usuwaniem owłosienia, kosmetolog przeprowadza próbę laserową i wyklucza (poprzez wywiad) ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Laserowe usuwanie włosków – przeciwwskazania:

  • ciąża
  • przyjmowanie leków światłouczulających
  • niezagojone rany na skórze
  • oparzenia słoneczne

Epilacja – cennik:

 

wąsik130 zł
broda150 zł
baczki150 zł
szyja200 zł
cała twarz350 zł
łydki+kolana350 zł
uda450 zł
pośladki280 zł
nogi (całe)650 zł
ręce (całe)400 zł
bikini płytkie (pachwiny, wzgórek)250 zł
bikini głębokie (pachwiny, wzgórek, wargi sromowe, szpara międzypośladkowa)380 zł
pachy250 zł
plecy (całe)450 zł
klatka piersiowa400 zł
brzuch300 zł
całe ciało 1600 zł
pakiet 1 „od pasa w dół” ( bikini głębokie, całe nogi, pośladki)1000 zł
pakiet 2 (klatka, plecy, brzuch, pachy, ręce całe)1300 zł