fbpx

Cienie pod oczami – najbardziej skuteczne zabiegi na usuwanie sińców pod oczami

Przyczyn pojawienia się cieni pod oczami jest wiele i są to niesamowicie różnorodne zjawiska. Od przewlekłego zmęczenia, które może objawiać się właśnie w ten sposób i jest stosunkowo łatwe do zniwelowania (wystarczy się zregenerować, aby zauważyć poprawę kondycji skóry pod oczami), poprzez czynniki dziedziczne, alergie, problemy naczyniowe, aż po toczące się w organizmie procesy chorobowe, które objawiają się właśnie w ten sposób. Zdarza się, że do naszej kliniki w Siedlcach trafiają pacjenci, którzy zmagają się z problemem cieni pod oczami opornymi na działania kosmetyczne od wielu lat. Niwelowanie cieni pod oczami jest uzależnione od przyczyny, którą należy na początku solidnie zdiagnozować. Następnie, konieczne jest wdrożenie terapii celowanej dostosowanej do charakteru problemu. Na szczęście, istnieje szereg zabiegów medycyny estetycznej, czy nawet prostych zabiegów wykonywanych w salonach urody Siedlce, które pomagają zawalczyć skutecznie z cieniami pod oczami. A jest o co walczyć, bo twarz pozbawiona tego defektu natychmiast odzyskuje promienny, świeży i młody wygląd!

cienie pod oczami jakie zabiegi

W niwelowaniu cieni pod oczami skuteczne są zabiegi:

Wypełnienie okolic oka kwasem hialuronowym

Jest to ekspresowa, niedroga i bardzo skuteczna metoda walki z cieniami pod oczami. O tym, ile kosztują zabiegi i jak stosujemy kwas hialuronowy pod oczy w naszej klinice w Siedlcach, przeczytasz tutaj. Jakie korzyści dla skóry daje mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego pod oczy?

 • Nawilżenie skóry: Kwas hialuronowy przyciąga i zatrzymuje wodę w skórze, co sprawia, że jest ona lepiej nawilżona i wygląda młodziej i bardziej promiennie.
 • Redukcja zmarszczek i linii mimicznych: Kwas hialuronowy może wypełniać zmarszczki i linie mimiczne, nadając skórze gładki i młodszy wygląd.
 • Poprawa elastyczności skóry: Mezoterapia z kwasem hialuronowym może pomóc w zwiększeniu produkcji kolagenu i elastyny, co poprawia elastyczność skóry i zmniejsza jej wiotkość.
 • Wygładzenie nierówności skóry: Kwas hialuronowy może pomóc w wyrównaniu struktury skóry, redukując nierówności i drobne blizny.
 • Redukcja przebarwień: Kwas hialuronowy może również pomóc w redukcji przebarwień skóry, takich jak plamy starcze czy przebarwienia pozapalne.
 • Regeneracja skóry: Mezoterapia z kwasem hialuronowym stymuluje procesy regeneracyjne w skórze, przyczyniając się do jej odnowy i poprawy ogólnego stanu.

Zabieg z witaminą C na sińce pod oczami

Kolejna procedura, której warto wypróbować w celu niwelowania cieni pod oczami, to Vitamin Glow, czyli iniekcja preparatu z wysokim stężeniem witaminy C bezpośrednio pod skórę. To jeden z najskuteczniejszych zabiegów na sińce pod oczami wykonywany w naszej klinice w Siedlcach. Witamina C, podawana podskórnie, działa rewelacyjnie na nierówności w kolorycie skóry, maskuje sińce pod oczami, rozjaśnia przebarwienia (w tym również na skórze w okolicach oka,gdzie jest niezwykle delikatna). Dodatkowym efektem działania takiego zabiegu jest poprawienie ujędrnienia skóry.

Mezoterapia igłowa na cienie pod oczami

Seria zabiegów z użyciem mikroigieł do iniekcji i wprowadzania podskórnie mieszanki skondensowanych substancji odżywczych i nawilżającego kwasu hialuronowego zadziała regenerująco, odżywczo i napinająco na skórę wokół oczu. Dzięki mikronakłuwaniu oraz głębokim odżywianiu skóry „od środka”, poprawia się mikrokrążenie w jej strukturze, dochodzi do nadbudowywania się nowych włókien kolagenowych, redukują się obrzęki. Częstym efektem dodatkowym takich działań jest zniwelowanie cieni pod oczami, które utrzymywały się u pacjenta nawet przez wiele lat. Planujesz mezoterapię pod oczy w Siedlcach? Tutaj sprawdzisz ceny i zapiszesz się na zabieg u naszych lekarzy!

 

Wampirzy lifting na cienie pod oczami

Terapia PRP, podawanego podskórnie metodą mezoterapii, to jedna z najlepszych metod walki z cieniami pod oczami, które są oporne na oddziaływanie innymi sposobami. PRP to substancja pozyskiwana z krwi pacjenta, która w wyniku obróbki jest niesamowicie cennym źródłem płytek krwi, które są w pełni biozgodne, bo pochodzą bezpośrednio od dawcy, który jest jednocześnie odbiorcą. Tak bogaty skład pozwala na dogłębne odżywienie skóry, co przekłada się w dłuższej perspektywie na poprawę jej funkcjonowania i wygląd w wielu aspektach, łącznie ze zniwelowaniem cieni pod oczami. Terapia PRP na skórę wokół oczu jest też naturalną alternatywą dla operacji plastycznych oraz dla bnt w zakresie redukcji zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe może stymulować produkcję kolagenu i elastyny, które są ważne dla jędrności i elastyczności skóry. To może pomóc w przywróceniu młodzieńczego wyglądu skóry. Aby uzyskać odżywczy koktajl do niwelowania cieni pod oczami, pobiera się od pacjenta 10-20 ml krwi, a następnie poddaje obróbce w specjalnej maszynie (wirówce). Przebieg zabiegu jest zbliżony do mezoterapii igłowej. PRP wprowadzane jest do skóry za pomocą strzykawek. Igły są drobne, dlatego w trakcie nakłuwania pacjent nie odczuwa mocnego dyskomfortu. W razie potrzeby, na obszar roboczy skóry aplikuje się żel znieczulający, który znosi nieprzyjemne doznania. Po zabiegu skóra wokół oczu jest wyraźnie bardziej nawilżona, zregenerowana, a my odzyskujemy świeży wygląd. W dłuższej perspektywie czasowej, efektem wampirzego liftingu jest wzmożona produkcja naczyń krwionośnych w skórze w okolicach oka. Ceny wampirzego liftingu z użyciem PRP w Siedlcach, sprawdzisz tutaj.

make up na cienie pod oczami
worki pod oczami

 

 

Co można zrobić we własnym zakresie, poza gabinetem medycyny estetycznym, aby pozbyć się cieni pod oczami?

Na koniec pamiętajmy, zanim zaczniemy rozglądać się za zabiegami medycyny estetycznej, których celem jest niwelowanie cieni pod oczami Siedlce, koniecznie zweryfikujmy, czy niektóre nasze złe nawyki nie doprowadzają do utrzymywania się problemu. Winne jest tutaj przede wszystkim:

 • niedostateczne wysypianie się (brak odpowiedniej ilości snu i zmęczenie nadmiernym stresem lub pracą może powodować pogorszenie krążenia krwi i pogrubienie naczyń krwionośnych, co prowadzi do powstawania cieni)
 • nadużywanie alkoholu i palenie papierosów
 • błędy pielęgnacyjne. Wraz z wiekiem skóra pod oczami może stawać się cieńsza i bardziej podatna na utratę wilgoci. Konieczne jest regularne nawilżanie skóry wokół oczu, a także stosowanie gęstych kremów odżywczych na noc dostosowanych do wieku.
 • nadmierne narażenie na słońce: ekspozycja na słońce może prowadzić do nadmiernego wydzielania melaniny, co prowadzi do powstania hiperpigmentacji i cieni pod oczami.
 • długotrwałe tarcie lub pocieranie okolic oczu: ciągłe tarcie skóry w okolicy oczu, na przykład w przypadku alergii, może prowadzić do rozszerzenia naczyń krwionośnych i powstawania przebarwień, a w konsekwencji też do zasinienia skóry pod oczami.

Podsumowując, trudno usunąć cienie pod oczami, ponieważ często mają one podłoże genetyczne, są związane z naturalnym procesem starzenia się skóry lub są wynikiem złych nawyków i stylu życia. Jednak stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych, zdrowa dieta, odpowiednia ilość snu i zmniejszenie narażenia na czynniki takie jak palenie i nadmierne narażenie na słońce, mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności cieni pod oczami. Ostatecznie też pamiętajmy o pewności siebie! Samoakceptacja, szczególnie, gdy cienie pod oczami są wynikiem działania sił genetyki, jest na wagę złota i pozwoli nam zaoszczędzić sobie wiele przykrości, którą nierzadko sami sobie sprawiamy, myśląc o sobie negatywnie.

Czasami sińce pod oczami są pierwszym objawem chorób

Istnieje wiele chorób, które mogą objawiać się sinymi plamami lub obrzękami pod oczami i nie należy tego lekceważyć. Jeśli sińce pod oczami pojawiają się w naszym życiu nagle i są wyraźnie zaznaczone, warto rozważyć takie przyczyny tego stanu rzeczy, jak:

 • Obecność pasożytów w organizmie. Dlaczego obecność pasożytów w organizmie czasami objawia się poprzez pojawienie się sińców pod oczami? Wszystko przez niedobór składników odżywczych, które wywołują pasożyty oraz przez toksyny, które produkują ci niechciani mieszkańcy. Pasożyty mogą produkować i uwalniać toksyny do organizmu, które powodują stan zapalny i uszkodzenie tkanek. Uszkodzenia naczyń krwionośnych pod skórą, do których też doprowadzają pasożyty, mogą prowadzić do wylewów krwawych, które dają efekt sińców. Pasożyty mogą wykorzystywać substancje odżywcze z organizmu żywiciela, takie jak witaminy i minerały, co prowadzi do niedoboru tych składników. Niedobory takie mogą prowadzić do osłabienia krążenia krwi pod skórą, co może objawiać się jako sińce pod oczami.
 • Zainfekowanie opryszczką
 • Przewlekły niedobór żelaza, anemia. Żelazo jest niezbędne dla prawidłowego transportu tlenu we krwi, a niedobór tego pierwiastka może prowadzić do niedotlenienia tkanek wokół oczu, co powoduje ich sinienie. Oprócz sinicy, inne objawy niedoboru żelaza mogą obejmować uczucie zmęczenia, osłabienie, ból głowy, bladość skóry, kruche paznokcie i łamliwe włosy. Jeśli podejrzewasz niedobór żelaza lub masz pytania na ten temat, zalecam skonsultowanie się z lekarzem, który może zlecić odpowiednie badania krwi w celu potwierdzenia diagnozy. Lekarz może również zalecić suplementację żelaza lub inne działania mające na celu zwiększenie jego poziomu we krwi.
 • Nadchodzące zapalenie zatok (zapalenie zatok może powodować obrzęk skóry pod oczami, zwłaszcza w okolicy nosa)
 • Sińce pod oczami czasami zwiastują rozwijające się zapalenie spojówek