fbpx

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa i jak wygląda taki zabieg?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który polega na wprowadzeniu bardzo cienkich igieł do tkanki (na głębokość od 0,5 do ok. 3,5 mm). W miejscach nakłucia działa się na skórę podgrzewajacymi falami radiowymi. W wyniku nagrzania (ale bez przegrzania i poparzeń), w tkance wytwarza się energia, która doprowadza do powstawania tak zwanych punktów koagulacji. W tych miejscach zapoczątkowują się intensywne procesy regeneracyjne, które skutkują wytworzeniem się nowych włókien kolagenowych. Skóra staje się bardziej jędrna, nasza cera bardziej promienna, a my sami dostrzegamy, że wyglądamy młodziej. Najczęściej najlepiej poddaje się temu zabiegowi twarz, szyję, dekolt oraz dłonie. Radiofrekwencję mikroigłową można również stosować na innych obszarach ciała, takich jak brzuch, uda, pośladki i ramiona, w zależności od potrzeb pacjenta.

radiofrekwencja mikroigłowa efekty

Radiofrekwencja mikroigłowa – na co pomaga?

Jednak ujędrnianie, niwelowanie wiotkości skóry oraz wygładzanie zmarszczek to nie wszystko. Radiofrekwencja mikroigłowa znajduje również zastosowanie w:

Czy radiofrekwencja mikroigłowa jest odpowiednia dla osób z cerą naczynkową?

Radiofrekwencja mikroigłowa może być stosowana u osób z cerą naczynkową, ale należy postępować ostrożnie i skonsultować się z dermatologiem przed podjęciem tego rodzaju zabiegu. Radiofrekwencja mikroigłowa może powodować niewielkie uszkodzenia naczyń krwionośnych skóry, co w przypadku cery naczynkowej może prowadzić do zwiększonej reaktywności naczyń i zaostrzenia objawów. Wskazane jest skonsultowanie się z dermatologiem lub specjalistą medycyny estetycznej, aby ocenić stan skóry naczynkowej i potencjalne ryzyko związane z zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej.

Czy zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej można wychodzić na zewnątrz?

Tak, można wychodzić na zewnątrz zaraz po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej. Nie ma żadnych znanych przeciwwskazań, które uniemożliwiałyby normalne funkcjonowanie po zabiegu, niezaleznie od tego, czy z gabinetu wychodzimy w czasie zimy, czy jesienią, gdy wieje i pada. Zabieg ten jest całoroczny. W razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg, aby uzyskać szczegółowe wskazówki dotyczące procedury i okresu rekonwalescencji.

radiofrekwencja mikroigłowa przed i po metamorfoza

Czym może skutkować nieprawidłowo przeprowadzona Radiofrekwencja mikroigłowa?

Nieprawidłowo przeprowadzona radiofrekwencja mikroigłowa może skutkować różnymi niepożądanymi efektami i powikłaniami, które opisaliśmy poniżej. W Est Clinic w Siedlcach zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonywany jest wyłącznie przez lekarza medycyny lub doświadczonego profesjonalistę pod okiem lekarza, który zna procedurę i wie, jak powinna wygladac zdrowa i bezpieczena reakcja skórna. Pracujemy na najwyższej jakości, nowoczesnych, światowej sławy urządzeniach, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. To wszystko składa się nie tylko na komfort, dobre efekty zabiegu, ale również na brak skutków ubocznych, na które narażają się niekiedy pacjenci korzystający z zabiegu tego typu w miejscach o nieznanej lub niejasnej renomie.

Jakie skutki uboczne lub niepożądane efekty może spowodować błędne, niefachowe wykonanie radiofrekwencji mikroigłowej?

Uszkodzenie skóry po radiofrekwencji mikroigłowej

Jeśli radiofrekwencja jest stosowana z zbyt dużą mocą lub jest przeprowadzana zbyt głęboko, może spowodować oparzenia skóry. Może to prowadzić do blizn, przebarwień, bólu i znacznych uszkodzeń tkanek.

Nierównomierne efekty po radiofrekwencji mikroigłowej

Nieprawidłowo wykonana radiofrekwencja mikroigłowa może prowadzić do nierównomiernego podgrzewania skóry i nieregularnych rezultatów. Mogą pojawić się miejsca, w których skóra zostaje zbyt mocno podgrzana, a inne obszary są niedotknięte, co stwarza nieestetyczny efekt. Jest to dotkliwe szczególnie wtedy, gdy dotyczy twarzy.

Infekcje po radiofrekwencji mikroigłowej

Jeśli urządzenie i/lub igły nie są odpowiednio zdezynfekowane przed zabiegiem, może dojść do zakażenia skóry. Infekcje mogą prowadzić do stanów zapalnych, bólu, obrzęków i czasami blizn.

Zwiększona wrażliwość skóry po radiofrekwencji mikroigłowej

Nieprawidłowo przeprowadzona radiofrekwencja mikroigłowa może spowodować nadmierną stymulację skóry, co może skończyć się utrwaleniem nadwrażliwości skóry na bodźce, np. światło słoneczne, kosmetyki czy inne czynniki zewnętrzne. Skóra może stać się podrażniona, sucha i szorstka.

Wydłużony czas gojenia po radiofrekwencji mikroigłowej

Niewłaściwie wykonana radiofrekwencja mikroigłowa może spowodować dłuższy czas gojenia skóry. Może być potrzebny dłuższy czas, aby skóra wróciła do stanu równowagi i poprawiła się jej tekstura.

Jak działa urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej?

Urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej jest innowacyjnym narzędziem, które łączy w sobie dwie technologie: radiofrekwencję i mikroigły.

Radiofrekwencja to technologia wykorzystująca działanie fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Podczas zabiegu radiofrekwencja generuje ciepło, które stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze, poprawiając jej jędrność i elastyczność. Mikroigły wkłuwane podczas zabiegu w tkanki, mogą dostarczać podskórnie wybranych substancji aktywnych. Otwierają one tymczasowe mikro kanaliki w skórze, co ułatwia znacznie ułatwia proces podaży.

Przebieg zabiegu polega na tym, że urządzenie jest wyposażone w ruchome mikroigły, które są delikatnie wprowadzane w skórę na określoną głębokość. Igły są podłączone do generatora impulsów RF, który emituje fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości i intensywności. Fale radiowe powodują kontrolowane uszkodzenie tkanek w celu wywołania procesu gojenia i regeneracji skóry.

Jaka jest różnica między radiofrekwencją igłową a mezoterapią?

Radiofrekwencja mikroigłowa i mezoterapia Siedlce to dwie różne metody leczenia skóry. Oto kilka różnic między nimi:

Technika zabiegu: Radiofrekwencja mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry mikroigłami, które emitują energię radiową do skóry, aby stymulować produkcję kolagenu i spowodować efekt liftingu. Mezoterapia Siedlce natomiast polega na wprowadzaniu substancji aktywnych (tj. witaminy, minerały, kwas hialuronowy) na powierzchnię skóry za pomocą iniekcji.

Zastosowanie: Radiofrekwencja mikroigłowa jest wykorzystywana do poprawy elastyczności skóry, zmniejszenia widoczności zmarszczek, redukcji blizn i rozstępów, a także zmniejszenia cellulitu. Mezoterapia może być stosowana w celu nawilżenia skóry, kondycjonowania, które przynosi częściową redukcję lub wygładzanie zmarszczek, rozjaśnienia skóry, redukcji cellulitu, redukcji tłuszczu czy stymulowania wzrostu włosów.

Czas rekonwalescencji: Po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej zazwyczaj występuje minimalny czas rekonwalescencji, a pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności natychmiast. Mezoterapia może powodować krótkotrwałe zaczerwienienie, obrzęk lub siniaki, które zwykle znikają po kilku dniach.

Efekty: Zarówno radiofrekwencja mikroigłowa, jak i mezoterapia mogą dawać zauważalne efekty poprawy wyglądu skóry. Jednak radiofrekwencja mikroigłowa może dawać długotrwałe efekty, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu, który utrzymuje się w skórze przez długi czas. Mezoterapia ma bardziej natychmiastowy efekt, ale może wymagać serii zabiegów, aby utrzymać i wzmocnić efekty.

Radiofrekwencja mikroigłowa a termolifting – różnice

Podsumowując, zarówno radiofrekwencja mikroigłowa, jak i termolifting są skutecznymi technikami poprawy kondycji skóry, ale różnią się techniką, efektami działania, czasem trwania procedury i głębokością działania. Wybór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Warto skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, która metoda będzie najlepsza w danym przypadku. Oto główne różnice między nimi:

Technika: Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje cienkie, izolowane igły, które emitują energię elektromagnetyczną w postaci fal radiowych na różnych poziomach skóry. Termolifting korzysta natomiast z urządzenia lub narzędzia z aplikatorem, który emituje energię cieplną na skórę.

Efekty działania: Radiofrekwencja mikroigłowa działa na różnych poziomach skóry, od najgłębszych warstw do powierzchniowej, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Termolifting działa głównie na głębszych warstwach skóry, ogrzewając je i stymulując proces regeneracji.

Czas zabiegu: Radiofrekwencja mikroigłowa może trwać dłużej niż termolifting, ponieważ wymaga nakłucia skóry igłami w celu wprowadzenia energii elektromagnetycznej. Termolifting jest zazwyczaj szybszy i można go wykonać w krótszym czasie.

Intensywność i głębokość działania: Radiofrekwencja mikroigłowa oferuje większą kontrolę nad intensywnością i głębokością działania, ponieważ rodzaj igieł może być dostosowany do różnych obszarów i potrzeb pacjenta. Termolifting ma bardziej jednolite działanie na skórę.