fbpx

Bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej – jak uniknąć powikłań i wybierać dobre oferty?

Zabiegi medycyny estetycznej, mimo że nie są tak inwazyjne jak operacje plastyczne, muszą być mimo wszystko wykonywane bezpiecznie. Jak zweryfikować, czy miejsce, które wstępnie rozważamy jako dobre do przeprowadzenia zabiegów usuwania cellulitu Siedlce, mezoterapii, laserowego usuwania blizn, czy wypełniania ust lub policzków kwasem hialuronowym lub rozjaśniania przebarwień Siedlce (i wielu innych) jest bezpieczne?

 

Zwróć uwagę na cenę. Zbyt tanie zabiegi medycyny estetycznej często oznaczają niższą jakość wykonania

Po pierwsze, nie może być zbyt tanio. Okresowe obniżki cen i niewielkie zróżnicowanie cenowe pomiędzy salonami urody jest całkowicie normalną rzeczą. Naszą uwagę jednak powinny zwrócić ceny wyraźnie niższe niż przeciętne. Często to oznacza brak odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa, oszczędność na produktach lub możliwość, że zabieg będzie wykonywała nam osoba, która jest mało doświadczona i w zasadzie uczy się na swoich klientach, zamiast na szkoleniach. Brak odpowiednio długiego doświadczenia w obcowaniu z niestandardowymi przypadkami powoduje, że lekarz lub kosmetyczka działa na oślep, nie jest w stanie trafnie rozpoznać przeciwwskazań występujących u konkretnego pacjenta, a gdy pojawią się powikłania, nie będzie ona w stanie przedsięwziąć odpowiednich kroków zaradczych. Brak odpowiedniego doświadczenia i wykształcenia u osoby wykonującej zabieg na twarz Siedlce lub na ciało, często kończy się tym, że np. podczas powiększania ust i modelowania policzków kwasem hialuronowym dochodzi do nierównomiernego rozmieszczenia preparatu, przez co powstają asymetrie i grudki. W przypadku działania laserem, często jest to nieodpowiednie dobranie mocy zabiegu. W przypadku zabiegów wyszczuplających Siedlce, takich jak np. Evo 3D, w przebiegu których liczy się wyczucie w wyborze odpowiedniego sposobu operowaniem sprzętu, brak doświadczenia wykonawcy objawia się brakiem efektów wyszczuplających.

Zabiegi medycyny estetycznej powinny być wykonywane u lekarza medycyny estetycznej, a nie u kosmetyczki

Lekarz medycyny estetycznej posiada szersze spectrum wiedzy na temat funkcjonowania organizmu jako całości. W porównaniu z fragmentaryczną wiedzą kosmetyczek, które opierają swoje działania o informacje wybiorczo uzyskanie na szkoleniach, jest to znacząca różnica. Szczególnie, gdy podczas zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Dlatego, gdy skorzystamy z usługi kosmetyczki przy bardzo zaawansowanym zabiegu i widzimy, że pojawiają się niepokojące objawy po zabiegu, jak najszybciej skierujmy swoje kroki do lekarza. Zwlekanie w tej materii może spowodować, że skutki uboczne będą bardziej rozległe niż mogłyby być, gdyby sprawa została szybko skonsultowana w specjalistycznej placówce medycznej.

Zaufaj lekarzowi

Opieranie się na przekonaniach, że lekarzom zależy wyłącznie na sprzedaży zabiegów i na tym, aby koszyk zamawianych usług był jak największy, może sprowadzić nas na manowce. Jeśli już przebrnęliśmy przez pierwszą selekcję i odsialiśmy z naszego pola zainteresowania totalnie podejrzane gabinety medycyny estetycznej i poszliśmy tam, gdzie byli nasi znajomi i byli zadowoleni, zdecydowanie warto wtedy już odetchnąć spokojnie, usiąść w fotelu i posłuchać, co ma nam do powiedzenia osoba, która na co dzień pracuje z przypadkami takimi jak nasz. Często nasze podejrzenia lub skryty sprzeciw może wzbudzić fakt, że lekarz odradza nam wykonanie jakiegoś zabiegu, stara się zminimalizować jego rozległość lub próbuje nas namówić na nieco inną procedurę niż na początku założyliśmy. Najczęściej jest to właśnie dobry omen! Jak ognia należy unikać lekarzy, którzy zrobią wszystko to, czego sobie zapragniemy, bez względu na konsekwencje, z których my sami możemy początkowo nie zdawać sobie sprawy. Dobry fachowiec będzie w stanie zadziałać tak, aby nie sprowadzać na nas niebezpieczeństwa.