fbpx

4 sposoby, w jakich wypełniacze pozwolą poprawić naturalną urodę

Zastrzyki z wypełniaczami pozwalają fenomenalnie poprawić wygląd i nie wymagają rekonwalescencji. Nic więc dziwnego, że są bardzo popularne wśród pacjentów i pacjentek w każdym wieku. Poniżej przedstawiamy Wam 4 najlepsze sposoby użycia wypełniacza, aby szybko cieszyć się znaczącą poprawą wyglądu. Zaczynamy!

Popularne wypełniacze to nic innego jak preparaty, które zawierają wysokie ilości kolagenu i kwasu hialuronowego. Nasze ciało wytwarza obie te substancje w sposób naturalny. Zapewniają skórze nawilżenie, odpowiednią objętość, pozwalają na zachowanie jędrności.

Kwas hialuronowy jako wypełniacz

W naturalnej formie, kwas hialuronowy występuje w ciele pod postacią soli sodowej. Jest jednym z głównych składników ludzkiej skóry. Największe jego stężenie znajduje się w mazi stawowej i w ciele szklistym oka, a także w mazi stawowej. Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Dzięki tej cudownej właściwości, kwas hialuronowy obecny w tkankach podskórnych zapewnia skórze optymalny poziom nawilżenia. Ze wglądu na to, że wraz z wiekiem przejawiamy tendencje do naturalnej utraty stężenia kwasu hialuronowego w naszym organizmie, skóra z czasem staje się coraz bardziej wiotka i traci swój młodzieńczy wygląd. Tkanki ulegają degeneracji, pojawiają się kolejne zmarszczki.

Kwas hialuronowy podawany miejscowo, zapewnia ultranawilżenie skóry, dodaje jej swoistego rusztowania, zapewniając jędrność, a w razie konieczności, pozwala na pozbycie się zmarszczek oraz wymodelowanie kształtu twarzy.

zastrzyki z wypełniaczami w medycynie estetycznej jak działają

Kwas hialuronowy podawany w preparatach do wolumetrii jest bezpieczny. Nie alergizuje, po czasie wchłania się naturalnie i nie powoduje nienaturalnego efektu „napompowania” skóry. Gdy podawany jest przez specjalistów, wygląda bardzo naturalnie. Zabiegi z kwasem hialuronowym trzeba powtarzać raz na 6 do 12 miesięcy (okres trwałości kwasu zależy od wielu czynników, wśród których prym wiodą naturalne uwarunkowania pacjenta oraz miejsce podania preparatu).

Źródłem kwasu hialuronowego używanego w preparatach do ostrzykiwań są szczepy bakterii z rodzaju Streptococcus equi. Pozyskiwane są w procesie fermentacji mikrobiologicznej, w warunkach laboratoryjnych. Jest to duża różnica w stosunku do dawnych metod pozyskiwania kwasu hialuronowego, który pochodził z tkanek zwierzęcych (głównie skóry rekina, grzebieni kogutów, czy z gałek ocznych byków). Izolowanie kwasu hialuronowego z tkanek zwierzęcych nader często jednak prowadziło do powstawania reakcji alergicznych u pacjentów, którym wstrzykiwano tego typu preparaty podskórnie. Dziś już nie ma o tym mowy. W ofercie naszej kliniki znajdziecie najnowocześniejsze preparaty z bezpiecznym kwasem hialuronowym, przechowywane w odpowiednich warunkach i podawany w sposób zgodny ze sztuką lekarską.

Ze względu na swoje właściwości, kwas hialuronowy jest obecny w kosmetykach nawilżających, odmładzających, ujędrniających, przeciwzmarszczkowych. Wykorzystuje się go również w medycynie, w celu przeprowadzania terapii nad wrzodami skóry, oparzeń, a także do wspomagania gojenia się ran. Na bazie kwasu hialuronowego produkuje się dobrej jakości płyny do soczewek kontaktowych oraz lekarstwa pomocne w leczeniu zespołu suchego oka. Zastrzyki z kwasem hialuronowym dobrze działają na pacjentów poszukujących pomocy w leczeniu zwyrodnieniowej choroby stawów i kości.

Kolagen jako wypełniacz

Kolagen natomiast to białko, które występuje w każdej tkance organizmu ludzkiego. Dla naszej urody szczególnie istotny jest ten kolagen, który jest składnikiem macierzy otaczającej komórki skóry właściwej. Zapewnia jej sprężystość, integralność strukturalną i wytrzymałość na rozciąganie. Wraz z wiekiem, włókna kolagenowe staja się coraz cieńsze, coraz bardziej sztywne, ich rozmieszczenie w tkankach staje się coraz mniej regularne. Zwiększa się również aktywność enzymów, które rozkładają kolagen. Tak zachodzące zjawiska objawiają się charakterystycznymi zmianami na skórze, identyfikowanymi jako oznaki starzenia. Skóra staje się mniej elastyczna, powstające ewentualne rany gorzej się goją, osłabiają się mięśnie twarzy odpowiedzialne za trzymanie owalu twarzy. Zmniejsza się ilość tkanki podskórnej tłuszczowej i opadają policzki. Może pojawić się podwójny podbródek, uwidaczniają się również zmarszczki wokół oczu, ust i w okolicy tak zwanej doliny łez. Na szczęście, kolagen można uzupełniać, wstrzykując miejscowo substancje zawierające bezpieczną ilość biomateriału o wysokiej zgodności.

Wypełnienie ust i podniesienie policzków kwasem hialuronowym

To jedno z najszerzej znanych zastosowań kwasu hialuronowego jako produktu do wolumetrii. Zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym dają efekt subtelnego wypełnienia ust, zrównania asymetrii pomiędzy wargami, podkreślają naturalną czerwień warg, intensywnie nawilżają usta i poprawiają ich teksturę. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym to dobry krok dla osób, którym zależy na złagodzeniu ostrych rysów twarzy oraz dodaniu sobie młodzieńczego uroku. Ze względu na specyfikę zabiegu, poddają się mu najczęściej kobiety, jednak w naszej klinice nie brakuje również mężczyzn, którym zależy na zlikwidowaniu ciągłego wysychania warg oraz na zlikwidowaniu nierówności w kształcie warg. Zabieg daje również możliwość podniesienia opadających kącików ust oraz spłycenia drobnych zmarszczek pojawiających się wokół ust wraz z wiekiem.

jak wygladaja usta po kwasie hialuronowym
wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w policzki efekty

Zwiększenie objętości policzków

Policzki to powszechny obszar oddziaływania wypełniaczami. Zastrzyki z preparatem wysyconym kolagenem i kwasem hialuronowym pozwalają walczyć z utratą objętości skóry w tym miejscu, która następuje naturalnie wraz z wiekiem. Z kolejnymi latami zmniejsza się ilosc tkanki tłuszczowej pod skórą, która nadaje nam młodzieńczego wyglądu. Wraz z utratą objętości tkanki w tym miejscu, skóra zaczyna opadać w dół, a same policzki zapadają się. Pojawiają się tak zwane chomiki na twarzy, opadają kąciki ust, uwidaczniają się bruzdy nosowo-wargowe. Wsparcie środkowej części twarzy kwasem hialuronowym pozwala unieść policzki i zmniejszyć widoczność bruzdy przedpoliczkowej, a także poprawić linię żuchwy i zminimalizować przejście między tak zwaną doliną łez a policzkami. Wypełnienie policzków kwasem hialuronowym jest polecane osobom, którym zależy na tym, aby poprawić owal twarzy i zmienić rysy twarzy tak, aby usunąć z oblicza wrażenie zmęczenia, przygnębienia, czy smutku.

 Konturowanie brody i linii szczęki za pomocą kwasu hialuronowego

Nie tylko usta i policzki zmieniają swój wygląd wraz z wiekiem. Zmienia się również gęstość tkanki kostnej, co, wśród wielu konsekwencji, może doprowadzić do pojawienia się efektu cofniętego podbródka. Wypełniacze z kwasem hialuronowym podawane w tym obszarze dają możliwość wyrównania nierówności i poprawienia profilu bocznego. Pozwalają również zniwelować efekt obwisłej szyi. Wyciągają brodę do przodu lub, w razie konieczności, „rozbijają” zbyt spiczasty podbródek. Kwas hialuronowy pozwala na walkę z efektem spłaszczenia twarzy oraz poszerzania się owalu twarzy, do których dochodzi nieuchronnie wraz z wiekiem. To walka nie tylko z „chomikami”, które szczególnie często trapią osoby w wieku po 40-stym roku życia, ale także złagodzenie rysów twarzy i przywrócenie jej proporcji u osób młodszych.

konturowanie szczeki kwasem hialuronowym efekty
usuwanie zmarszczek kwasem hialuornowym efekty

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełniacze doskonale radzą sobie z likwidacją zmarszczek – zarówno tych płytkich, jak i głębokich/mimicznych. Zabieg wypełniania zmarszczek za pomocą wypełniaczy może natychmiast odjąć nam lat, szczególnie gdy zajmiemy się zmarszczkami zlokalizowanymi między nosem a policzkami. Likwidując te zmarszczki, zyskujemy bardziej miękki i łagodny wyraz twarzy. Ostrzykiwanie wypełniaczami warto również zastosować do walki ze zmarszczkami na czole, wokół ust, między brwiami (tak zwana lwia
zmarszczka), a także w strefie doliny łez i pod oczami. 
Poza efektem wypełnienia zmarszczek, kwas hialuronowy nadaje efekt głębokiego nawilżenia i wygładzenia skóry w miejscu, w którym został zastosowany. Nie tylko spłyca bruzdy, ale także zapobiega powstawaniu nowych. Działa profilaktycznie i odmładzająco. Więcej o tym, jak wygląda taki zabieg na zmarszczki w Siedlcach, w naszej klinice medycyny estetycznej, przeczytacie tutaj.