fbpx

Depilacja miejsc intymnych

Potrzeba depilacji miejsc intymnych wynika z poczucia estetyki, potrzeby ułatwienia higieny ciała, a także z chęci podniesienia atrakcyjności seksualnej. Wydepilowane miejsca intymne pozwalają nam uchronić się przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu wraz z podejmowaniem wysiłku fizycznego oraz zwiększyć komfort w czasie pływania. Niestety jednak, usuwanie owłosienia z okolic bikini nie jest proste. Są to obszary trudno dostępne dla nas samych, a nieprawidłowe wykonanie depilacji z łatwością przynieść może podrażnienia skóry.

Depilacja miejsc intymnych z obszaru głębokiego bikini – laser

 

Powstaje więc pytanie, jak depilować miejsca intymne, a szczególnie jak depilować miejsca intymne z obszaru tak zwanego głębokiego bikini (pachwiny, wzgórek, wargi sromowe, szpara międzypośladkowa)? Najprostszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa wykonana u specjalisty. W naszej klinice zabieg laserowego usuwania owłosienia z miejsc intymnych określanych jako bikini głębokie wykonuje się przy użyciu Alma Soprano Titanium. Jest to platforma do depilacji marki Alma Lasers, znana jako najszybszy laser do depilacji na Świecie. Wszystko dzięki dużej głowicy, która umożliwia pracę nad stosunkowo dużą powierzchnią ciała oraz dzięki temu, że urządzenie wyposażone jest w dwa wejścia, pozwalające na jednoczesną pracę aż dwóch aplikatorów.

Poza szybkością, bardzo istotne jest, aby depilacja miejsc intymnych wykonywana była precyzyjnie. Zależy ona w dużej mierze od możliwości dotarcia wiązką światła lasera do melaniny zawartej w cebulkach włosowych. Melanina ściągająca światło zostaje przez nie zneutralizowana, co przekłada się na zablokowanie dalszych zdolności cebulki włosowej do generowania porostu włosów. Włosy mogą mieć różną zawartość melaniny. Zależy to od obszaru ciała, na którym rosną, a także od samych uwarunkowań indywidualnych naszego pacjenta. Tylko dobrej jakości nowoczesne urządzenie do depilacji jest w stanie zadziałać na każdego rodzaju włos.

Przygotowując naszą ofertę zadbaliśmy o to, aby urządzenie do depilacji intymnych wyposażone było w możliwość działania na trzech długościach wiązki światła emitowanej na skórę. Daje to elastyczność w przeprowadzaniu zabiegu i możliwość dopasowania długości fali do potrzeb. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy mamy do czynienia z jasnymi i cienkimi włosami, wymagającymi najwyższych umiejętności.

Samodzielna depilacja miejsc intymnych – jak to zrobić, aby uniknąć podrażnień? ​

Depilację miejsc intymnych w okolicach bikini warto przeprowadzać specjalną maszynką do okolic genitaliów. Przed przeprowadzeniem domowego zabiegu należy wziąć gorącą kąpiel przygotowującą (rozmiękczającą) skórę, to pozwoli nam zminimalizować ból towarzyszący depilacji. Maszynka do golenia lub depilator powinny być dokładnie umyte. Dzięki temu zminimalizujemy ilość przedostających się do rany bakterii w razie zacięcia. Dodatkowo, warto kupić dobrej jakości żel do golenia, ułatwiający prowadzenie maszynki oraz zmniejszający ryzyko powstawania podrażnień na skórze. Jeśli decydujemy się na golenie, a nie depilację (czyli usuwanie włosów wraz z cebulkami), należy pilnować tego, aby miejsca intymne były traktowane zawsze nową maszynką, która jest ostra i której nie trzeba dociskać do skóry, aby osiągnąć optymalną precyzję usuwania owłosienia. Gdy dociskamy żyletkę do skóry, zwiększamy ryzyko zacięcia się.

Depilacja miejsc intymnych siedlce

Peeling przed depilacją/goleniem miejsc intymnych – czy warto?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na usuwanie owłosienia laserem w klinice medycyny estetycznej, czy przeprowadzimy depilację w domu, konieczne jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu.

Na dwa dni przed usuwaniem owłosienia warto zrobić delikatny peeling lub inny zabieg delikatnie złuszczający skórę w okolicach intymnych. Można to zrobić metodą mechaniczną, przy wykorzystaniu preparatu do peelingu gruboziarnistego i użyć specjalnej szorstkiej rękawicy. Zmniejszy to ryzyko wrastania włosków, a także ułatwi sam proces golenia lub depilacji.

Depilacja francuska, brazylijska, hollywoodzka – co to znaczy?

Depilacja francuska jest dość płytka, polega na usuwaniu włosków jedynie do linii bielizny. Obejmuje usuwanie owłosienia z pach i boków wzgórka łonowego. Nie obejmuje usuwania owłosienia z pośladków, czy z warg sromowych. Jest to dobry wybór dla kobiet, które cenią sobie pozostawanie naturalnymi, ale jednocześnie dla których ważna jest estetyka.

Depilacja brazylijska natomiast obejmuje już depilowanie/golenie pachwin, okolic pośladków oraz warg sromowych u kobiet. Przy tego typu depilacji często spotykane jest tworzenie fryzur intymnych.

Depilacja hollywoodzka jest głęboka, obejmuje całkowite usuwanie owłosienia nie tylko z pachwin, wzgórka łonowego oraz z warg sromowych, ale też z okolic przestrzeni międzypośladkowej. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą pozbyć się owłosienia aż do ostatniego włosa.

Jaki depilator do usuwania owłosienia z miejsc intymnych wybrać?

czym golic depilowac miejsca intymne okolice bikini

Istotny jest również wybór depilatora. Najmniej podrażniają skórę depilatory laserowe. Niestety, są dość drogie: ich ceny zaczynają się na ok. 1200 zł. Dlatego większość z nas decyduje się na wybór depilatora dyskowego lub pęsetowego, dającego mniejszy komfort pracy i zapewniającego mniejszą precyzję działania, jednak pozostającego w znacznie niższej cenie. Niezależnie od tego, które urządzenie wybieramy, pamiętajmy, że nie każdy uniwersalny depilator lub golarka pozwala na precyzyjne dotarcie do miejsc intymnych. Szukając odpowiedniego modelu dla siebie sprawdźmy dokładnie, jakie ma parametry: czy pozwala na golenie na sucho, czy na mokro. Czy ma wymienne końcówki oraz czy ma nakładki chłodzące, co jest szczególnie istotne w przypadku depilatorów. Nakładka chłodząca/masująca zmniejszy ból towarzyszący usuwaniu owłosienia.

 

Depilacja miejsc intymnych woskiem

Czy usuwanie owłosienia z miejsc intymnych za pomocą plastrów z rozgrzanym woskiem jest tak samo skuteczne jak depilacja laserowa Siedlce? Odpowiedz brzmi – to zależy. Wiele zależy bowiem od naszej precyzji. Laser dociera w najgłębsze zakamarki i po kilku seriach zabiegu osiągamy już efekt trwałego usuwania owłosienia. Podobnie jest w przypadku, gdy używamy plastrów z woskiem, jednak nie da się pominąć faktu, że pracując z woskiem, skazujemy się na duży ból podczas wykonywania operacji usuwania owłosienia. Dodatkowo, plastry z woskiem są skuteczne (wyrywają włosy z cebulkami), ale aby usunąć owłosienie całościowo, trzeba być bardzo cierpliwym, bo zabiera ono wiele czasu. Każdy obszar ciała, z którego chcemy usunąć owłosienie, musi zostać przez nas potraktowany plastrem z rozgrzanym woskiem. Nakładamy taki plaster, odczekujemy kilka chwil, a następnie odrywamy go zdecydowanym ruchem.