fbpx

Mezoterapia igłowa skóry głowy i włosów

Mezoterapia kojarzona jest głównie z zabiegami na twarz. Jednak podaż preparatu odżywczego można zastosować również na skórę głowy. Ostrzykiwanie tych miejsc przekłada się bezpośrednio na stan i wygląd włosów. Stają się lepiej odżywione, nawilżone i wzmocnione. Zaczynają mocniej błyszczeć, mniej wypadają i szybciej rosną. Mezoterapia skóry głowy, podobnie jak tradycyjna mezoterapia igłowa twarzy, jest bezbolesna.

Mezoterapia włosów – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Na mezoterapią skóry głowy trafiają do nas pacjentki chcące dogłębnie odżywić swoje włosy (najczęściej po długotrwałej i niewnoszącej wystarczających skutków pielęgnacji kosmetykami i zabiegami u fryzjera) oraz mężczyźni zaniepokojeni postępowaniem łysienia. Jeśli podłożem łysienia jest problem niewystarczającej podaży składników odżywczych i ukrwienia skóry głowy (a tak jest bardzo często), wówczas mezoterapia igłowa skóry głowy może raz na zawsze zniwelować wypadanie włosów, ich matowanie, puszenie się i kruszenie. Aby jednak zabieg przyniósł znaczącą poprawę, konieczne jest powtórzenie go w kilku seriach.

mezoterapia skóry głowy siedlce
mezoterapia włosów

Mezoterapia igłowa głowy – na porost włosów i na zahamowanie ich wypadania

Poza pozytywnym wpływem mezoterapii na włosy, zabieg działa odżywczo na samą skórę głowy. Poprawia się jej mikrokrążenie, nawilżenie oraz odżywienie. Po zastrzykach, przyspiesza proces syntezy kolagenu. Mezoterapia skóry głowy przynosi ulgę osobom, które od dawna walczą z problemami przesuszonych, matowych i łamliwych włosów za pomocą kosmetyków (odżywek, serum do włosów, balsamów, masek, ampułek podawanych pod wysoką temperaturą itp.).

Zabiegi na porost włosów Siedlce

Zahamowanie wypadania włosów

Wskutek mezoterapii, wypadanie włosów ulega spowolnieniu, aż do całkowitego zahamowania

Przyspieszenie porostu włosów

Bezpośrednia podaż składników aktywnych do cebulek powoduje, że włosy rosną szybciej​

Zabiegi na porost włosów Siedlce

Pobudzenie odrastania nowych włosów

Mezoterapia skóry głowy doprowadza do odrastania włosów, które wypadły

Mezoterapia głowy – jak szybko pojawią się efekty?

Na w pełni zadowalające efekty trzeba poczekać, zwykle do czasu odbycia pełnej serii zabiegów. Piękna, mocna i gęsta fryzura jest do osiągnięcia w kilka miesięcy. Nieco szybciej zauważymy, że włosy wypadają wolniej. Warunkiem jest tutaj jednak przeprowadzenie zabiegu w momencie, gdy włosy znajdują się jeszcze w stanie żywym (czyli nie zdążyły jeszcze wejść w stan zaniku – atrofii).  

Mezoterapia włosów – preparaty używane do zabiegu

Mezoterapia skóry głowy jest przeprowadzana z użyciem preparatów budujących, pobudzających wzrost i odrost włosów. Są to głównie witaminy, leki przeciwzapalne, substancje odżywcze. Znajdziemy w nich m.in. cynk, koenzymy, kofeinę, mikroelementy, kwasy nukleinowe, peptydy biomimeptyczne i in. Szczególnie istotna jest witamina B5 (kwas pantenowy), która wiąże wilgoć. Dzięki optymalnej zawartości kwasu pantotenowego w skórze, korzenie włosów są odpowiednio odżywione. Dokładny skład preparatu dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. 

Istnieje możliwość przeprowadzenia mezoterapii włosów z wykorzystaniem komórek macierzystych/PRP/I-PRF

 

Mezoterapia skóry głowy – jak wygląda zabieg? 

Do mezoterapii głowy używa się tych samych narzędzi, które służą do każdego innego typu mezoterapii. Są to strzykawki z cienkimi igłami lub specjalne pistolety.
Bezpośrednio przed zabiegiem lekarz rozprowadza preparat o charakterze peelingu. Ma on działanie dezynfekujące i oczyszczające z sebum oraz z martwego naskórka. Oczyszczenie powierzchni skóry, z której wyrastają włosy ma szczególnie istotne znaczenie. Ujścia mieszków włosowych muszą zostać pozbawione nierównomiernie rozmieszczonego naskórka. Dzięki peelingowi, skóra zostaje pobudzona, co przekłada się na jej lepsze ukrwienie. Gdy krew krąży lepiej w naczyniach krwionośnych, skóra jest bardziej podatna na przyjęcie składników odżywczych zawartych w preparacie do mezoterapii. 
Podczas zabiegu dokonuje się licznych wstrzyknięć – głównie w okolicach bocznych i górnych głowy. Wstrzyknięcia są bardzo płytkie. 
 

Jak często trzeba powtarzać mezoterapię skóry głowy, aby uzyskać efekt? 

Przez pierwszy miesiąc terapii należy zastosować leczenie intensywne (1 zabieg na tydzień). Następnie, należy robić zabiegi już raz na miesiąc. Efekty będą tym szybsze, im lepiej o siebie zadbamy po zabiegu (a najlepiej również przed nim!). Istotne jest zachowanie dobrej kondycji psychicznej, stosowanie dobrej diety, podejmowanie regularnej aktywności fizycznej i unikanie stresu.
 
 
mezoterapia igłowa siedlce

Mezoterapia na łysienie – jaki typ wypadania włosów może zostać zwalczany przez mezoterapię? 

Nie każdy typ łysienia może zostać zniwelowany przez mezoterapię. Nie będzie ona skuteczna, gdy łysienie powstaje wskutek działania leków używanych przy leczeniu nowotworów oraz jeśli włosy są w kiepskim stanie przez nadużywanie środków zawierających tytoń.

* Wśród preparatów stosowanych do zatrzymania zahamowania wypadania włosów, odżywienia skóry głowy i przyspieszenia odrastania nowych włókien dobrą opinią pacjentów cieszy się dr Cyj. Więcej o peptydowej terapii na włosy (ceny, efekty, stan przed i po) tutaj.

Mezoterapia skóry głowy – przeciwwskazania:

Mezoterapii włosów nie powinny robić: 

  • Kobiety w ciąży i karmiące piersią 
  • Cukrzycy 
  • Osoby zmagające się z opryszczką
  • Alergicy
  • Osoby ze skórą z predyspozycjami do blizn przerostowych lub zaburzeń pigmentacyjnych
  • Osoby cierpiące na stany zapalne na skórze, zmiany ropne i zmiany zapalne 
  • Przeciwwskazaniem mogą być również choroby obniżające ogólną odporność organizmu
  • Osoby pobierające niektóre leki np. z grupy przeciwkrzepliwych
  • Osoby cierpiące na padaczkę

Czy mezoterapia igłowa głowy jest bolesna?

Mezoterapia igłowa głowy jest najczęściej określana przez naszych pacjentów jako bezbolesna. Nie można jej jednak określić jako zupełnie nieodczuwalną – pacjentowi towarzyszy pewien dyskomfort, który może być uzależniony od indywidualnego progu odczuwania bólu. W bardzo rzadkich i uzasadnionych przypadkach, mezoterapię skory głowy przeprowadza się przy użyciu znieczulenia ogólnego. 

Czego nie robić przed mezoterapią włosów? 

  • Nie zażywamy leków enzymatycznych 
  • Nie stosujemy aspiryny 
  • Nie farbujemy włosów farbą trwałą ani tzw. szamponetką

Po mezoterapii skóry włosów – zalecenia: 

  • Nie idziemy na basen, saunę, do komory kriogenicznej, na plażę (unikamy słońca i kąpieli w naturalnych zbiornikach wodnych) 
  • Nie stosujemy preparatów do stylizacji włosów (pianki, lakiery i in.)
  • Nie robimy badan RTG, nie stosujemy elektroterapii ani radioterapii 
  • Nie myjemy skory głowy przez co najmniej dobę po mezoterapii
  • Nie stosujemy wcierek ani innych kosmetyków mających na celu odżywienie skóry głowy
  • Nie masować skóry głowy (najlepiej zaniechać jej dotykania) 

Ceny zabiegu mezoterapii wykonywanej w naszej klinice w Siedlcach znajdziesz tutaj. Zapraszamy na konsultacje w celu ustalenia ścieżki postępowania, a także do trychologa działającego w naszej klinice w Siedlcach!