fbpx
Twarz

Twarz

Medycyna Estetyczna

Medycyna
Estetyczna

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym - zabieg wykonywany przez lekarza

Powiększanie i modelowanie ust to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Na procedurę częściej decydują się kobiety, aczkolwiek jest ona przeznaczona dla wszystkich osób, które pragną odmienić wygląd swoich ust.

Zabieg powiększania i wypełniania ust polecany jest dla osób, które nie są usatysfakcjonowane wyglądem swoich warg – kształtem, rozmiarem, zabarwieniem. Widzą drobne mankamenty, które pragną poprawić.

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

 

 

Poprzez zabieg modelowania, wypełniania/powiększania ust kwasem hialuronowym można :

 

– powiększyć usta i wymodelować ich kształt

– wyrównać widoczną asymetrię

– skorygować opadające kąciki ust

– poprawić koloryt oraz podkreślić kontur warg

– dodać ustom sprężystości i jędrności

– zniwelować oznaki starzenia i zmarszczki w okolic ust (tzw. „zmarszczki palacza”)

Cena zabiegu

Cena zabiegu

od 1000 zł

Czas zabiegu

Czas zabiegu

30-60 min

Znieczulenie

Znieczulenie

tak

Liczba zabiegów

Liczba zabiegów

1

Odstępy

Odstępy

12 msc

Zastanawiasz się, czy powiększanie ust lub modelowanie ich kształtu jest dla Ciebie? Dowiedz się więcej o zabiegu:

Jak wygląda powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego?

Na początku przeprowadzane są konsultacje z lekarzem medycyny estetycznej. Następnie, wykonuje się znieczulenie miejscowe (jeśli jest ono potrzebne – nie wszyscy pacjenci o nie proszą, bo sama procedura wstrzykiwania żelu z kwasem hialuronowym nie jest szczególnie bolesna). Znieczulenie miejscowe działa tak, jak to podawane gabinecie dentystycznym. Podaje się je za pomocą zastrzyku, powoduje tymczasowe poczucie odrętwienia części twarzy i oczywiście znosi doznania bólowe. Następnie, lekarz przygotowuje twarz do iniekcji: dezynfekuje skórę. Po przygotowaniu może nastąpić już pierwsza aplikacja. Po wprowadzeniu zawartości ampułki pod skórę, lekarz dokładnie masuje ostrzykiwane miejsca, aby równomiernie rozmieścić preparat. Kwas hialuronowy będzie układał się jeszcze przez około 2 tygodnie po zabiegu, dlatego niewykluczone są delikatne zmiany wyglądu ust w stosunku do tego, z czym będziemy mieli do czynienia od razu po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej. W dniu, w którym wykonywany jest zabieg, usta będą wydawały się nadmiernie „napompowane/spuchnięte”, jednak jest to efekt opuchlizny towarzyszącej samej iniekcji. Znika dość szybko (w ciągu doby).

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg konturowania, nawilżania i poprawiania asymetrii ust kwasem hialuronowym utrzymuje się nawet przez rok. W niektórych przypadkach (jest to związane ze stylem życia, tym jak dbamy o usta po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym oraz od diety i z kosmetykami, których używamy) efekty mogą utrzymywać się nawet przez półtora roku. Nie zmienia to faktu, że niektóre pacjentki wracają do nas już po kilku miesiącach, aby powiększyć usta lub aby uzyskać ten sam efekt świeżego napięcia, ujędrnienia i nawilżenia oraz podbicia koloru ust, jaki widziały tuż po zabiegu.

Dlaczego warto wykonać powiększanie i modelowanie ust?

Efekty zabiegu dodają pewności siebie i pozwalają poczuć się zadbaną. Pełne usta wygładzają rysy twarzy, sprawiają, że zdaje się ona bardziej promienna i młodsza. Gdy naturalny kształt ust zawiera w sobie pewne asymetrie, kwas hialuronowy pozwoli doskonale nierówności zniwelować pozostawiając naturalny wygląd. Zabieg powiększania ust i poprawiania ich kolorytu cenią sobie również te osoby, które z wiekiem obserwują postępujące zacieranie się barwnika w ustach, przez co staja się one matowe i nie kontrastują już „jak dawniej” ze skórą w okolicach tej części twarzy. Często efekt czerwonych, pełnych warg odznaczających się wyraźnie utożsamiany jest z kobiecością, świeżością i witalnością.

Czy kwas hialuronowy podawany w okolice ust jest bezpieczny?

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym jest całkowicie bezpieczne. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka. Ze względu na swoje naturalne właściwości – wiązanie wody i magazynowanie jej w tkankach – działa jako najlepszy na świecie nawilżacz. Doceniają go nie tylko lekarze medycyny estetycznej, ale też ortopedzi, jako bardzo skuteczną substancję wstrzykiwaną do stawów potrzebujących regeneracji. Kwas hialuronowy pozwala je skutecznie nawilżyć i przyczynia się do szybszego odnawiania tkanki, a przede wszystkim, daje ukojenie w bólu. Zastosowanie kwasu hialuronowego może być niezwykle szerokie. Leczy się nim blizny po cesarskim cięciu, używa do wzmacniania ścian pęcherza moczowego w niwelowaniu problemu nietrzymania moczu, a nawet wytwarza się z niego sztuczne soczewki do oczu. W naszej klinice używa się kwasu hialuronowego znajdującego zastosowanie w medycynie estetycznej: wysokousieciowanego, dobrze oczyszczonego i pozbawionego domieszek. Niezależnie od rodzaju preparatu, priorytetem jest dla nas zawsze to, aby była to substancja najwyższej jakości, pochodząca od renomowanych producentów. To, razem z bezpiecznym podaniem, gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu oraz maksymalnie długotrwały efekt po powiększaniu i modelowaniu ust.

Kwas hialuronowy – coś dla tych, którzy obawiają się tzw. kaczego dzióbka po zabiegu powiększania ust

Kwas hialuronowy podany w usta lub w bezpośrednią okolicę ust działa intensywnie nawilżająco, ujędrniająco. Przyczynia się do zminimalizowania zmarszczek wokół ust oraz do poprawy konturu samych ust. Intensyfikuje ich naturalne ubarwienie, przez co sprawia, że wyglądają młodziej (barwnik z wiekiem zmniejsza się, przez co nasze usta bledną). Usta po zabiegu powiększającym z użyciem kwasu hialuronowego są większe, ale bez efektu tak zwanego dzióbka.

Efekt kaczego dzióbka na ustach pojawia się wtedy, gdy usta są nadmiernie powiększone – tak, że nie pasują do pozostałych elementów twarzy, a w jej profilu wystają w nienaturalny sposób. W naszej klinice priorytetem jest poprawianie urody pacjentów. Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym, które spodziewamy się otrzymać, są szeroko omawiane z klientem jeszcze przed doprowadzeniem do iniekcji. Zwykle za efekt kaczego dzióbka odpowiedzialna jest nadmierna ilość wstrzykiwanej substancji, technika podania, a także nietrafnie dobrana gęstość preparatu.

Aby usta wpisywały się harmonijnie w układ twarzy, konieczna jest najwyższa precyzja w technice wstrzykiwania preparatu. Nie można tego zrobić zbyt głęboko. Jeśli mamy do czynienia z bardzo wąskimi ustami (wtedy kwasu hialuronowego należy podać więcej niż standardowo), zabieg powinien być przeprowadzany w dwóch turach. Dzięki temu, możliwe jest precyzyjne monitorowanie efektu, jaki daje powiększanie ust kwasem hialuronowym w konkretnym przypadku.

Jakie efekty daje modelowanie, w tym powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Mimo że o kwasie hialuronowym najczęściej mówi się w kontekście powiększania ust, to jednak w praktyce bardzo często nasi pacjenci stosują zabiegi z kwasem w celu wyrównania asymetrii oraz dopasowania ust do rysów twarzy. Pozytywnym aspektem zabiegu jest wygładzenie delikatnych zmarszczek mimicznych wokół ust, jednak często dla uzyskania najlepszych efektów warto rozszerzyć zabieg o usuwanie opadających kącików ust przy pomocy BoNT (oferujemy ten zabieg w naszej klinice w Siedlcach). Wówczas podaje się preparat zawierający BoNT w okolice mięśnia obniżającego kąciki ust.

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym trzeba powtarzać?

Nawet długotrwałe regularne podawanie kwasu hialuronowego na usta można przerwać bez obaw o to jak po odstawieniu będzie wyglądać nasza twarz. Jeśli kwas hialuronowy był podawany w odpowiednich ilościach oraz jeśli stosowany go rozważnie (czyli, np. nie nazbyt często), ryzyko rozciągnięcia naturalnych tkanek ciała jest niewielkie. Niestety, z czasem, u pacjentów rośnie apetyt na coraz większe dawki wypełniacza. Bardzo ważne jest jednak, aby nie przekraczać cienkiej linii, po której objętość jednorazowo podawanego preparatu będzie zbyt duża.

Czy kwas hialuronowy podawany w okolice ust może spowodować skutki uboczne?

Skutki uboczne po powiększaniu i modelowaniu ust kwasem hialuronowym zdarzają się sporadycznie i w większości przypadków wymagają jedynie masażu, który pozwala na równomierne rozmieszczenie preparatu lub na przyspieszenie jego wchłonięcia. Zdarza się, że konieczne jest usunięcie wprowadzonego kwasu hialuronowego. Wystarczy go wtedy rozpuścić, bez fizycznego wyjmowania. W takich wypadkach stosuje się zastrzyki z hialuronidazą. Są to jednak przypadki skrajne, związane z wystąpieniem reakcji alergicznej u pacjenta. W większości przypadków jednak zdarzają się przejściowe skutki uboczne po zabiegu w postaci lekkiego bólu i opuchnięcia warg utrzymujących się przez kilka dni (mniej niż tydzień) po zabiegu.

 

oferta:cena:
powiększanie, modelowanie ust od 1000 zł ( w zależności od rodzaju i ilości preparatu )