fbpx
Twarz

Twarz

Vitamin glow - zabieg z witaminą C na twarz (15% stężenia)

Zabieg rozświetlający, wyrównujący koloryt i odświeżający skórę twarzy. Rozjaśnia przebarwienia na twarzy i ujędrnia skórę

 

Zapotrzebowanie na witaminę C zwiększa się w przewlekłym stresie oraz przy kontakcie z zanieczyszczonym powietrzem, urządzeniami biurowymi, jak również przy intensywnej aktywności fizycznej.

Skóra jako pierwsza ukazuje niedobór witaminy C: utraci blask, koloryt stanie się nierównomierny, pojawią się cienie pod oczami. Laboratorium Dottore wyszło na przeciw oczekiwaniom i stworzyło innowacyjną terapię z witaminą C.

Nowoczesny, innowacyjny zabieg gwarantujący stabilność i działanie witaminy C.

Indywidualnie przygotowywany preparat, zawierający 15% witaminy C, wprowadzany jest przy wykorzystaniu mezoterapii bezigłowej i sonoforezy.

Cena zabiegu

Cena zabiegu

350 zł

Czas zabiegu

Czas zabiegu

75-90 min

Znieczulenie

Znieczulenie

nie

Liczba zabiegów

Liczba zabiegów

4-6

Odstępy

Odstępy

7-10 dni

 

Wskazania:

  • widoczne na skórze konsekwencje zanieczyszczenia środowiska i stresującego trybu życia,
  • konieczność regeneracji skóry po ekspozycji na słońce,
  • nierówny koloryt skóry,
  • potrzeba ochrony antyoksydacyjnej.

 

Rezultaty:

  • skóra rozjaśniona, koloryt wyrównany,
  • skóra pobudzona do regeneracji i odbudowy,
  • przyspieszone i pobudzone procesy syntezy kolagenu,
  • wzmocnione naczynia krwionośne.

 

Częstotliwość wykonywania zabiegów:

zalecana częstotliwość w cyklu: 4-6 zabiegów w odstępach co 7-10 dni,

zabieg można wykonać niezależnie od pory roku

czas zabiegu: 75-90 minut.

 

Jak działa witamina C na skórę?

Witamina C reguluje naturalne wydzielanie melaniny. Gdy nasza skóra jest dostatecznie nasycona witaminą C, ryzyko powstawania przebarwień jest niższe. Dodatkowo, skóra wysycona witaminą C to skóra o pięknym, jednolitym kolorycie – błyszcząca, świeża i rozświetlona – to natychmiast po zabiegu rzuca się w oczy.

Ze względu na to, że witamina C ma w sobie naturalną zdolność do łagodzenia stanów zapalnych, zabieg z preparatem zawierającym w 15% tę witaminę wpływa realnie pozytywnie na skórę osób z trądzikiem i trądzikiem różowatym. Sprawdza się także w pielęgnacji osób borykających się z łuszczycą oraz z atopowym zapaleniem skóry.

Aby wzmocnić odmładzające (blokujące powstawanie wolnych rodników i wyzwalające gromadzenie się antyoksydantów) działanie witaminy C wtłaczanej do skóry podczas zabiegu, warto stosować kremy i z witaminą E oraz te zawierające kwas felurowy.

Zabieg na twarz z witaminą C pozwala też wytworzyć barierę dla słońca. Dzięki dostatecznej zawartości witaminy C, w skórze nie gromadzą się nadmierne ilości włókien elastyny. Ma to szczególne znaczenie dla pacjentów po 50-tym roku życia, których skóra staje się coraz bardziej podatna na rozwijanie się tak zwanej elastozy.

Dlaczego zabieg z witaminą C na twarz jest bardziej skuteczny od stosowania kremów i innych naskórnych preparatów z witaminą C?

Aby odczuć pozytywny wpływ zabiegu, konieczne jest zastosowanie preparatu o wysokim stężeniu witaminy C. Serum, które podajemy na twarz metodą mezoterapii bezigłowej i sonofrezy, należy do jednych z najlepszych na rynku kosmetycznym: jego specjalnie opracowana aktywna i stabilna formuła pobudza fibroblasty do generowania kolagenu, przez co skóra po zabiegu jest nie tylko natychmiast odświeżona i wygładzona, ale też, w dłuższej perspektywie czasowej, staje się po prostu młodsza.

Ponadto, metoda, którą się posługujemy: mezoterapia bezigłowa i sonofreza, wzmacnia działanie preparatu. W przeciwieństwie do kremów do twarzy i balsamów podawanych na wierzchnią warstwę skóry, nasz preparat dociera głębiej, przez co nie zatrzymuje się na naskórku. Forma, w jakiej witamina C występuje w naszym preparacie jest znacznie mniej wrażliwa na utlenianie pod wpływem światła i powietrza, a co za tym idzie: mniej podatna na utratę swoich właściwości niż kwas askorbinowy, w którym witamina C jest zwykle dostępna. Wraz z witaminą C, w preparacie dostępne są składniki zwiększające jej przyswajalność i ułatwia penetrację skóry (np. zwiększające jej rozpuszczalność w tłuszczach).