fbpx
Twarz

Twarz

Ciało

Ciało

Skuteczne leczenie otyłości - nieoperacyjne metody

Konsultacje ze specjalistami + zabiegi niwelujące nadmiar tkanki tłuszczowej

Problem otyłości szczególnie na przestrzeni ostatnich lat stał się jednym z największych wyzwań XXI wieku dla społeczeństwa. Szacuje się , że wśród mieszkańców

Unii Europejskiej aż 30-70 procent społeczeństwa ma stwierdzoną nadwagę , a 10-30 procent otyłość .

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, liczba ludzi otyłych w Europie, na przestrzeni ostatnich 20 lat, uległa potrojeniu.

Choroba ta stała się problemem cywilizacyjnym, ściśle związanym ze zmieniającym się stylem życia.

 

leczenie otyłości siedlce klinika zabieg na nadmiar tłuszczu

Leczymy otyłość i pomagamy usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej

Problem otyłości szczególnie na przestrzeni ostatnich lat stał się jednym z największych wyzwań XXI wieku. Szacuje się , że wśród mieszkańców Unii Europejskiej aż 30-70 procent społeczeństwa ma stwierdzoną nadwagę, a 10-30 procent otyłość. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, liczba ludzi otyłych w Europie, na przestrzeni ostatnich 20 lat, uległa potrojeniu. Choroba ta stała się problemem cywilizacyjnym, ściśle związanym z naszymi nawykami i zmieniającym się stylem życia.

Otyłość zaczyna się od nadwagi. Właśnie dlatego jest ona nazywana przez specjalistów przedotyłością, albo stanem przedotyłościowym. Nadwaga to stan, w którym dostarczamy organizmowi wraz z pożywieniem zdecydowanie więcej energii niż potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, w tym do podstawowej przemiany materii, aktywności fizycznej, wytwarzania ciepła. Nasz organizm zaczyna tę energię  magazynować na „zapas” w postaci tkanki tłuszczowej .

Otyłość definiuje się jako stan, charakteryzujący się zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej – u mężczyzn powyżej 25%, a u kobiet powyżej 30% masy ciała . Wyróżniamy trzy typy otyłości ze względu na umiejscowienie tkanki tłuszczowej: uogólnioną , brzuszną i pośladkowo-udową. Choroba podlega również stopniowaniu. Otyłość pierwszego stopnia diagnozuje się, gdy wskaźnik BMI mieści się w przedziale 30-34,9. Drugi stopień odpowiada BMI wynoszącemu 35-39,9, a trzeci to BMI powyżej 40.

Otyłość stanowi jeden z głównych czynników ryzyka większości chorób przewlekłych takich jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca , choroby zębów i przyzębia.
Między innymi dlatego tak istotne jest jej leczenie i profilaktyka.

W Est Clinic w Siedlcach prezentujemy holistyczne podejście do tego niezwykle niebezpiecznego problemu naszych czasów.  Oferujemy szeroki zakres zabiegów wyszczuplających i usług mających za zadanie pomóc w walce z nadmierną wagą.